Grupa B: WKK z kompletem wygranych

W konfrontacji drużyn, które rozpoczęły finałowy turniej mistrzostw Polski od wygranej WKK Wrocław lepsze od MKK Pyry Poznań. Wrocławianie wynik spotkania rozstrzygnęli jeszcze przed przerwą.

zobacz statystyki z meczu

To spotkanie mogło zadecydować o pierwszym miejscu w grupie. Oba zespoły dzień wcześniej wygrały bowiem swoje mecze, oba wyraźnie.

Od początku na boisku dominował jednak tylko jeden zespół. WKK otwierającą zawody kwartę wygrało 20:7, momentami osiągając przygniatającą przewagę. Pyra od początku miała głównie problem ze skutecznością, do końca zawodów nie poprawiając tego elementu koszykarskiego rzemiosła.

Pyrze sporo problemów sprawił zgłasza Michał Kapa, który wymusił 8 przewinień i wykonał po nich 13 rzutów osobistych. Skuteczności nie miał najlepszej (5/13 za 1), ale nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu double-double (13 pkt i 10 zbiórek).

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej kwarcie. WKK wygrało ją 16:2. Do przerwy przewaga wrocławian wynosiła 36:9 i tylko prawdziwa katastrofa mogła odebrać zespołowi Marka Olesiewicza wygraną.

Po przerwie nic się jednak nie zmieniło i dolnośląska ekipa pewnie wywalczyła dwa punkty.

Ponad połowę punktów dla Pyry zdobył Wojciech Frąckowiak (18 pkt i 7 zbiórek, ale też 8 strat).