Grupa B: Rehabilitacja Opalenicy

Koszykarze Basketu Team Opalenica na otwarcie zmagań w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodzików spisali się fatalnie nie zdobywając punktu w pierwszej kwarcie. W czwartek otwierające zawody pierwsze dziesięć minut rozstrzygnęło o losach rywalizacji gospodarzy z MKKS-em Rybnik.

zobacz statystyki z meczu

Jak najlepiej zrehabilitować się za porażkę? Wygrywając mecz, najlepiej w stylu, w którym się wcześniej przegrało. Właśnie w ten sposób Basket Team Opalenica pokonał MKKS Rybnik. Po 10 minutach gospodarze finałowego turnieju prowadzili 32:9 i w kolejnych odsłonach nie wypuścili tej wygranej z rąk.

Kolejne trzy odsłony były już wyrównane, dwie z nich nieznacznie wygrali jednak zawodnicy Basket Team. Opaleniczanie po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie 3 punkty, tyle samo co Pyra Poznań. W piątek zmierzą się jednak z niepokonanym WKK Wrocław, które jeszcze nie jest pewne wyjścia z grupy.