Grupa A: Rozluźnienie i defensywa

Pewne swoich miejsc w tabeli końcowej grupy A MKS Polonia Warszawa i TKM Włocławek nie stworzyły wielkiego widowiska. W całym spotkaniu oba zespoły zdobyły w sumie tylko 71 punktów.

zobacz statystyki z meczu

Spotkania bez ciężaru gatunkowego mają zwykle dwa scenariusze. Albo zawodnicy stawiają na ofensywę, seryjnie zdobywając punkty przy nienajszczelniejszej obronie, albo też kończą się niskim wynikiem. W Opalenicy sprawdził się ten drugi scenariusz.

Obie drużyny przed spotkaniem były bowiem pewne swoich miejsc na koniec turnieju. Polonia zwycięstwa w grupie, TKM zaś ostatniej pozycji.

Rozluźnienie w stołecznej drużynie pojawiło się zwłaszcza w drugiej połowie. Kończącą zawody kwartę podopieczni Adama Latosa przegrali 3:12, ale w żadnym momencie spotkania nie przegrywali.

TKM w końcówce kilka razy rzucał na dogrywkę, lecz żadna z tych prób nie znalazła drogi do kosza. Oba zespoły zagrały na słabej skuteczności (odpowiednio 30 i 22 procent). Oba popełniły też wiele strat (32 Polonia, 22 TKM).