U16 Kobiet: Litewski test na plus

Walcząca o powrót do dywizji A reprezentacja Polski kobiet do lat 16 wygrała swój kolejny sparing. Tym razem biało-czerwone pokonały na wyjeździe Litwę 64:54, tylko w czwartej kwarcie będąc zespołem gorszym od rywalek. Rewanż w czwartkowe przedpołudnie.

Polki zaczęły mecz bardzo skoncentrowane. Dobra obrona i szybkim ataki już po pięciu minutach dały naszej reprezentacji ośmiopunktowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej kwarty mecz na chwilę się wyrównał, ale kolejny fragment spotkania nasze reprezentantki rozpoczęły rewelacyjnie, bo od dziesięciu punktów z rzędu. Litwinki długo nie mogły znaleźć recepty na mądre konty Polek, a także doskonale grające zawodniczki podkoszowe.

Po pierwszej połowie podopieczne biało-czerwone prowadziły 42:24, aż 34 punkty zdobywając z pola trzech sekund.

Trzecia kwarta to mocna obrona obu zespołów. W tej części meczu żadna ze stron nie zdobyła przewagi, a Polki wygrały nieznacznie 14:10.

Obrona strefowa na całym boisku z przejściem do strefy 3:2 nie pozwoliła zdobyć naszym zawodniczkom punktów przez pierwsze 5 minut czwartej kwarty. Na szczęście kadrowiczki ocknęły się w porę, utrzymując przewagę do końca.

Litwa - Polska 54:64 (16:26, 8:16, 10:14, 20:8)

Polska: Rembiszewska 12 pkt, 11 zb., Klatt 11 pkt., 5 przech, Zapart 10 pkt, Poboży 10 pkt, Ossowska 5pkt, Mysińska 4 pkt, Bujniak 4 pkt, Sklepowicz 4 pkt, Tyszkiewicz 2 pkt, Olszewska 1 pkt, Gwarda 1 pkt i Grymek 0 pkt.

Najwięcej w drużynie Litwy zdobyły: D. Belickaite 22pkt., 8 przech., L. Juskaite 12 pkt., 10zb. i A Cerneckyte 12 pkt (1)