U16 Kobiet: Dobra nauczka dla Polek

W środę reprezentacja Polski do lat 16 pewnie pokonała rówieśniczki z Litwy. Dzień później to rywalki były lepsze.

Od początku mecz to była walka o każdy kawałek parkietu. Litwinki zaczęły od obrony strefowej, która dzień wcześniej pozwoliła odrobić znaczną część straty punktowej. Polki znów zdobywały punkty z kontry, ale z minuty na minutę było coraz ciężej. Litwinki w drugiej kwarcie zmieniły obronę na strefę 1:3:1 i to jak się okazało był strzał w dziesiątkę.

Tę część meczu biało-czerwone przegrały aż 4:22, a dodatkowo szybko po trzy przewinienia złapały grające pod koszem Amalia Rembiszewska i Karolina Poboży.

Dopiero w drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Polki zaczęły kryć agresywniej i lepiej rzucać z dystansu, co pozwoliło na systematyczne odrabianie strat. Obrona na całym boisku i szybki atak pozwoliły na dwie minuty przed końcem zbliżyć się Polkom na cztery punkty. Niestety na więcej nie pozwoliły rywalki.

Z powodu drobnego urazu w rewanżu nie zagrała Karolina Olszewska.

Litwa - Polska 61:57 (12:17, 22:4, 18:23, 9:13)

Punkty dla Polski: Klatt 15(2) pkt i 8 przechwytów, Rembiszewska 11 pkt i 7 zb., Poboży 7pkt i 9 zb., Zapart 6 pkt, Bujniak 6 pkt, Mysińska 5 (1) pkt , Tyszkiewicz 4(1) pkt, Ossowska 3(1) pkt.

Najwięcej dla Litwy: A. Cerneckyte 20(4), L. Juskaite 12 (2), D. Sarauskaite 10