Komplet ligowych zwycięstw. Jak grali Polacy za granicą?

To był zdecydowanie udany tydzień dla reprezentantów Polski grających za granicą. Komplet ligowych zwycięstw mówi sam za siebie.

Mimo, że FC Barcelona z Maciejem Lampe wygrała ligowy pojedynek z Gipuzkoa Basket 57:43, to Polak nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Na parkiecie spędził zaledwie pięć minut, w tym czasie oddając jeden niecelny rzut i zbierając trzy piłki z tablicy.

Zwycięsko miniony tydzień zakończył także Adam Waczyński. Skrzydłowy zanotował 12 punktów, 2 zbiórki i asystę, a jego zespół Rio Natura Monbus Obradoiro wygrał z Fiatc Joventut 78:72.

Także trzeci z reprezentantów Polski w hiszpańskiej ACB, Thomas Kelati, cieszył się ze zwycięstwa. UCAM Murcia ze skrzydłowym w składzie pokonała Baloncesto Sewilla 98:68. Kelati w niespełna 20 minut zanotował 8 punktów i 2 asysty.

Nadal bez zwycięstwa w Eurocup jest Telenet Ostenda. Zespół Mateusza Ponitki przegrał z Herbalife Gran Canaria Las Palmas 76:83. Polak rzucił 8 punktów i zebrał 5 piłek z tablicy. Wszystko to w ponad 22 minuty gry. Dużo lepiej poszło zespołowi Ponitki w lidze. Telenet pokonał drużynę Basic-Fit Bruksela 84:69. Wkład Ponitki nie był wielki, bo w 19 minut gry zdołał zdobyć 4 punkty i zebrać 3 piłki.

Zwycięstwo odniósł także zespół Adama Łapety. BC Dzukija pokonała BC Siauliai 96:93. Polski środkowy zanotował 10 punktów i 4 zbiórki.

Dobrze w lidze francuskiej wiedzie się Michałowi Ignerskiemu. Le Mans z Polakiem w składzie pokonało Orléans Loiret Basket 86:81. Reprezentant Polski, mimo problemów ze skutecznością (4/12 z gry), zanotował 9 punktów i 6 zbiórek.