MP U-14 mężczyzn: Kolejny popis Bogusza

Sebastian Bogusz był najskuteczniejszym strzelcem ćwierćfinałów mistrzostw Polski do lat 14, koszykarz KS ZKS Unia Tarnów błysnął także w drugim etapie rozgrywek, zdobywając 29 punktów. Jego zespół bez większych problemów ograł UKS JUNIOR Basket Katowice. Zgodnie z przewidywaniami komplet punktów wywalczyło też dwa zespoły z Wrocławia, czyli WKS Śląsk i WKK.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Następne mecze półfinałów odbędą się w sobotę i niedzielę. Do turnieju finałowego awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

GRUPA IX - Słupsk

Na otwarcie zmagań w Słupsku KS ZKS Unia Tarnów lepsza od UKS JUNIOR Basket Katowice. Dobrą formę z ćwierćfinałów potwierdził Sebastian Bogusz, który zgodnie z regulaminem rozgrywek do lat 14 mógł przebywać na boisku tylko w 3 z 4 kwart meczu. Skrzydłowy „Jaskółek” uzyskał aż 29 punktów (13/21 z gry), a do tego miał 6 zbiórek, 3 przechwyty i 3 bloki. Unia wygrała 73:47, bezpieczną przewagę zapewniając sobie już po 30 minutach gry. Katowiczanie przegrali, choć mieli wyraźną przewagę pod tablicami, zbierając przy tym aż 21 piłek w ataku.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 04.05.2012 12:45

UKS JUNIOR Basket Katowice

47 : 73

KS ZKS UNIA Tarnów

Dopiero dogrywka przesądziła o wyniku rywalizacji STK Czarni Słupsk z MKKS Żak Koszalin. Lepsi w dodatkowym czasie gry byli gospodarze turnieju finałowego, których na prowadzenie na 14 sekund przed końcem wyprowadził rzut z dystansu z faulem Patryk Lesiak. Dla młodego zawodnika Czarnych były to jedyne punkty w meczu, bo Lesiak wolnego przestrzelił, a jego zespół prowadził wtedy 83:82. Żak mógł zmienić jeszcze losy meczu, ale koszykarze tego klubu popełnili stratę, a później przestrzelili rzut za dwa punkty. Wynik spotkania jednym rzutem wolnym ustalił Damian Sawicki. Cały mecz był bardzo szczęśliwy dla słupszczan, bo jeszcze na 40 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnicy Roberta Kozłowicza przegrywali 67:73.

• 04.05.2012 15:00

STK Czarni Słupsk

84 : 82

MKKS Żak Koszalin

GRUPA X - Warszawa

Wygrana 30:12 druga kwarta przesądziła o sukcesie WKS Śląsk Wrocław z UKS Gim Baskets 2 Przemyśl. Pozostałe odsłony meczu były w miarę wyrównane. W drużynie ze stolicy Dolnego Śląska punktowali wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu meczowego, najskuteczniejszy wśród nich był Szymon Mielniczuk (14 pkt i 7 zbiórek). Pokonanym nie pomogły 24 punkty, przy 8 stratach, Wiktora Majki.

• 04.05.2012 16:00

WKS Śląsk Wrocław

86 : 65

UKS Gim Baskets 2 Przemyśl

Od porażki po dogrywce półfinały rozpoczęli gospodarze grupy X, czyli MKS Polonia Warszawa. Stołeczni koszykarze po bardzo wyrównanych zawodach ulegli 62:69 w starciu z TKM Włocławek. Na nic zdała się bardzo dobra gra Marcina Wyszomirskiego, który zapisał na swym koncie 19 punktów i 14 zbiórek. Przez większość drugiej połowy to włocławianie prowadzili, jednak niesieni dopingiem miejscowych kibiców warszawianie zaczęli odrabiać straty, a 6 sekund przed końcem do dogrywki doprowadził Kamil Michalski.

• 04.05.2012 18:00

MKS Polonia Warszawa

62 : 69

TKM Włocławek

GRUPA XI - Tarnobrzeg

Duet Kuba Gudełajtis i MAREK IWANOWICZ poprowadził MKK Pyra Poznań do zwycięstwa w półfinałach mistrzostw Polski U-14. Młodzi poznanianie pokonali 87:74 SKM Zastal Zielona Góra, a obaj zawodnicy uzyskali po 26 punktów. Iwanowicz rozpoczął spotkanie w wyjściowej piątce, zaś jego kolega pojawił się na parkiecie w drugiej kwarcie. Zastal przeciętnie wykonywał tego dnia rzuty wolne, wykorzystując tylko 9 z 24 prób.

MKS Pruszków

Cóż za emocje w Pelpinie. Miejscowa drużyna UKS Jedynka rozpoczęła spotkanie z Korsarzem Gdańsk od mocnego uderzenia, a już po pierwszej kwarcie prowadziła 25:5. Świetnie grał zwłaszcza Kamil Górski, który w całym spotkaniu zapisał na swym koncie 22 punkty. Jeszcze na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili 65:48. Wówczas gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat. Na 12 sekund przed końcem po celnym wolnym Tomasza Dylickiego przegrywali zaledwie 76:78, jednak zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu.