Puchar PZKosz kobiet dla Language School Pabianice

Atut własnego parkietu w turnieju Final Four wykorzystały koszykarki Language School Pabianice. Zespół Edyty Koryzny w finale rozgrywek o Puchar Polskiego Związku koszykówki pokonał AZS OPTeam Res-Drob Rzeszów 69:50. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny uzyskała doświadczona Dorota Sobczyk.

Rozgrywki o Puchar PZKosz obejmowały obejmują trzy rundy w ramach fazy pucharowej, a więc według zasady „przegrywający odpada” oraz turniej Final Four.

Zdobywca Pucharu Polskiego Związku koszykówki oprócz pamiątkowego pucharu i tytułu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10.000 zł.

W pucharowej rywalizacji znalazły się wszystkie zespoły grające w pierwszej lidze kobiet oraz AZS II PWSZ Gorzów Wielkopolski, który otrzymał zaproszenie z drugiej ligi.

Do przerwy miejscowe prowadziły różnicą jednego punktu, ale po zmianie stron kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Language School czwartą kwartę wygrało 22:8 prezentując znacznie lepszą skuteczność z gry. 15 punktów i 7 zbiórek uzyskała Dorota Sobczyk. Akademiczkom nie pomogło 13 pkt i 6 zbiórek Magdaleny Bibrzyckiej.