Czyż w lidze letniej NBA

Reprezentant Polski Olek Czyż będzie reprezentował Chicago Bulls w tegorocznej Lidze Letniej NBA w Las Vegas. - To spełnienie marzeń - mówi 22-letni skrzydłowy, który nie został wybrany w tegorocznym drafcie.
news

W sezonie 2011/12 Olek Czyż grał w pierwszej piątce uniwersytetu Nevada w uniwersyteckiej lidze NCAA. Polak notował średnio 13.6 punktu i 6.3 zbiórki, a jego Wolf Pack zanotowali najlepszy bilans w historii. 20-letni Polak był automatycznie dostępny w tegorocznym drafcie, lecz żaden z klubów NBA się na niego zdecydował. W ramach przygotowań Polak trenował na zaproszenie Chicago Bulls czy Golden State Warriors, a także wraz z Mateuszem Ponitką i Michałem Michalakiem wziął udział w prestiżowym Adidas Eurocamp w Treviso.

- Choć nie zostałem wybrany w drafcie, to nadal staram się dostać do NBA. To dopiero początek drogi. Występy w Lidze Letniej mogą mnie tylko przybliżyć do tego celu. Będę walczył - zapowiada Czyż.

22-letni skrzydłowy mimo kilku zaproszeń do gry w Summer League wybrał ofertę z Chicago. - Jeśli pokażę się w lidze letniej z dobrej strony, to istnieje szansa, że pozostane w tej drużynie na dłużej. Postaram się udowodnić swoją wartość - twierdzi pochodzący z Gdyni koszykarz.

Poczynania Polaka, jak i pozostałe spotkania Summer League w Las Vegas można będzie obejrzeć w NBA TV za niewielką opłatą. Przypomnijmy, że Liga Letnia w Las Vegas to najbardziej prestiżowy i najstarszy event tego typu, gdzie występowało m.in. sześciu z siedmiu ostatnich zwycięzców nagrody dla najlepszego pierwszoroczniaka na czele z Chrisem Paulem czy Kevinem Durantem.

udostępnij