II liga, gr. B: Duże problemy Pogoni

Broniący się przed spadkiem Mickiewicz-Romus Katowice sprawił sporo problemów Pogoni Prudnik, która walczy o przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off. Przeciętnie grający na wyjazdach prudniczanie wygrali różnicą zaledwie czterech punktów. Dwa punkty wywalczyli też koszykarze WKK Wrocław, którzy po dogrywce ograli MCKiS Termo-Rex Jaworzno.

Pogoń pierwszą kwartę wygrała wyraźnie (25:11), ale później przez 20 minut grała słabo. Na skutek tego w ostatniej części zawodów prudniczanie musieli odrabiać pięciopunktową stratę. Bardziej doświadczeni koszykarze Pogoni ostatecznie wygrali różnicą czterech punktów. 19 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst i 3 przechwyty miał Maciej Lepczyński, który miał przy tym problem ze skutecznością (6/15 z gry).

MCKiS Termo-Rex znajdował się znacznie dłużej na prowadzeniu niż rywale, ale starcie z WKK przegrał po dogrywce. Do dodatkowego czasu gry doprowadził Piotr Niedźwiedzki, który w przedostatniej akcji meczu zebrał piłkę w ataku po niecelnym rzucie Jana Grzelińskiego i umieścił ją w koszu. Gospodarze jeszcze walczyli, ale od wyniku 76:77 na półtorej minuty przed końcem nie potrafili już rozegrać skutecznej akcji w ataku na skutek czego przegrali 76:83. Oprócz Niedźwiedzkiego (28 pkt i 13 zbiórek), dobre zawody rozegrali Jakub Koelner (22 pkt i 5 zbiórek) oraz Jan Grzeliński (10 pkt i 8 asyst). Klubowi z Jaworzna nie pomogło 26 punktów Grzegorza Remina.