OOM Dziewczynek: Grupy za nami

Poznaliśmy cztery najlepsze regiony Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dziewcząt. Są to: Pomorskie, Wielkopolskie, Podkarpackie i Małopolskie.

Dwa pierwsze zespoły z kompletem wygranych triumfowały w swoich grupach. Wielkopolskie na zakończenie rywalizacji w grupie A pokonało Podkarpackie 84:68. Zwycięska ekipa lepiej zaprezentowała się zwłaszcza w pierwszej połowie, w której wypracowała szesnastopunktową przewagę, utrzymując ją później do końca. Na uwagę zasługuje trzecie w tej kategorii wiekowej double-double Zuzanny Puc (14 pkt i 10 zbiórek).

Pomorskie okazało się wyraźnie lepsze od dolnośląskiego w nieparzystych kwartach tracąc tylko dziesięć punktów. Przewaga koszykarek z Pomorza widoczna była zwłaszcza  w trzeciej, wygranej 23:3, kwarcie meczu. Dolnośląskie w całym spotkaniu trafiło blisko połowę rzutów mniej niż rywalki.

Jako ostatnie w najlepszej czwórce znalazły się koszykarki z Małopolski, po zwycięstwie nad Łódzkim. Przegranym nie pomogła Natalia Gzinka (23 pkt i 10 zbiórek).