MŚ U19: Polacy kończą na 7. miejscu

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa świata do lat 19. Podopieczni Jerzego Szambelana w meczu o 7. miejsce pokonali 82:70 Chorwację. Aż 29 punktów rzucił Przemysław Karnowski.
Tak jak dzień wcześniej przeciwko Amerykanom, w spotkaniu z Chorwacją Polacy musieli sobie radzić bez Mateusza Ponitki, który narzeka na drobny uraz kolana. Biało-czerwoni od początku spotkania mieli spore problemy w ataku pozycyjnym i popełniali wiele strat przez co w 7 minucie przegrywali już 9:19. Chorwaci, głównie za sprawą fenomenalnego 17-latka Dario Sarica przez całą pierwszą kwartę utrzymywali blisko 10-punktowe prowadzenie.

Druga połowa należała już jednak zdecydowanie do naszych rodaków, którzy wygrali ten fragment 44:24! Drużyna Jerzego Szambelana wyszła po zmianie stron niezwykle zmobilizowana chcąc udowodnić swoją wartość, zwłaszcza, że Polska i Chorwacja spotkają się w grupie podczas mistrzostw Europy do lat 18. Niezwykle ambitnie grał zwłaszcza Przemysław Karnowski, który w sumie zdobył 29 punktów i zebrał 9 piłek. Chorwaci nie potrafili znaleźć sposobu na izolacyjne akcje naszego środkowego, nawet mimo częstych zmian systemu obronnego. Mierzący 213 cm wychowanek Katarzynki Toruń imponował potężnymi wsadami i poprowadził Polaków do zwycięstwa 82:70. 23 punkty dorzucił Michał Michalak.

Tym samym reprezentacja Polski złożona wyłącznie z 18- i 17-letnich zawodników wywalczyła siódme miejsce na mistrzostwach świata do lat 19. Dla podopiecznych trenera Jerzego Szambelana było to jednak tylko przetarcie i cenna lekcja przed mistrzostwami Europy do lat 18, które w dniach 21-31 lipca odbędą się we Wrocławiu.

Polska - Chorwacja 82:70 (18:26; 20:20; 22:11; 22:13)

Polska: Przemysław Karnowski 29, Michał Michalak 23, Grzegorz Grochowski 12, Daniel Szymkiewicz 6, Piotr Niedźwiedzki 4, Tomasz Gielo 4, Paweł Śpica 2, Łukasz Bonarek 0, Jan Grzeliński 0, Jakub Koelner 0