ME U20 Kobiet: Polki pokonują Serbię po dogrywce!

Reprezentacja Polski Kobiet do lat 20 odniosła drugie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Kobiet do lat 20 w Nowym Sadzie. Ekipa Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego po emocjonującym spotkaniu zakończonym dogrywką pokonała Serbię 76:73.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Serbii 6:0, ale chwilę później Polki zaczęły lepiej bronić i pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem biało - czerwonych 19:18. W kolejnych minutach obie drużyny szły równo, pod koniec drugiej kwarty Polska prowadziła 29:25, ale równo z końcową syreną zza linii 6,75 metra trafiła dobrze znana polskim kibicom Maja Vucurovic i po 20 minutach gry było 34:33 dla Serbii.
Na początku drugiej połowy Serbia odskoczyła na 8 oczek (41:33), ale biało - czerwone się nie poddały, zagrały bardzo agresywnie w obronie i po 30 minutach gry zmniejszyły straty do 3 oczek 46:49.
W ostatniej kwarcie Polki były bardzo blisko szczęścia, na 2 minuty i 42 sekundy przed końcem nasza drużyna prowadziła 64:61 i miała piłkę w ataku, akcja okazała się nieskuteczna i Serbki odpowiedziały trafieniem za trzy punkty. Kiedy na 9 sekund przed końcem spotkania przy prowadzeniu Serbii 66:64 na linii rzutów wolnych stanęła Krnjic wydawało się, że będzie po meczu. Serbska środkowa spudłowała jednak jeden rzut wolny, a po zbiórce trafieniem za trzy punkty przez dwie blokujące zawodniczki popisała się Magdalena Ziętara.
W dogrywce Polki ani na moment nie oddały prowadzenia i wygrały ostatecznie 76:73. Zwycięstwo dało naszemu zespołowi awans do czołowej dwunastki turnieju. W sobotę w ostatnim pojedynku grupowym Polska zagra z Ukrainą, początek spotkania o 16.00.
Serbia - Polska 73:76 (18:19, 16:14, 15:13, 18:21, 6:9)
Polska: Ziętara 27, Kuras 18, Misiuk 14, Śnieżek 4, Mistygacz D. 4, Cebulska 3, Idziorek 2, Markiewicz 2, Jasnowska 0, Mistygacz M. i Marciniak nie grały.