OOM Chłopców: Wielkopolskie i Dolnośląskie w finale

W najciekawszym sobotnim meczu podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców reprezentacja Wielkopolski dopiero po dogrywce wygrała 78:73 z Mazowieckiem. W finale ich rywalem będzie Dolnośląskie, które swój półfinał wygrało 57:46.

PÓŁFINAŁY

W pierwszym półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców w Wieliczce blisko zwycięstwa byli gospodarze. Reprezentacja Małopolskiego głównie za sprawą Adama Kulasiak remisowała do przerwy 25:25 z stawianym w roli faworytów zespołem Dolnego Śląska. Kluczowa dla losów meczu okazała się jednak trzecia kwarta, wygrana przez Dolnośląskie aż 27:11. 21 punktów i 8 zbiórek dla zwycięzców miał Michał Kapa.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 07.07.2012 15:00

Małopolskie

46 : 57

Dolnośląskie

Cóż za emocje towarzyszyły drugiemu półfinałowemu starciu, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry zdecydowanie lepsi byli koszykarze z Wielkopolski i to oni zagrają w niedzielnym finale. Najlepszym strzelcem zwycięzców z dorobkiem 12 punktów był Marcel Ponitka, który dzień wcześniej w ogóle nie zagrał z powodu kontuzji.

• 07.07.2012 17:00