MP U-18: Trefl lepszy od gospodarzy

W decydującym spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie VI koszykarze Trefla Sopot pokonali Rosę Radom 76:67. 33 punkty rzucił najlepszy na boisku Daniel Szymkiewicz.

W meczu dwóch drużyn, które pierwszego dnia ćwierćfinałów w Radomiu dotkliwie przegrały, lepsi okazali się zawodnicy MKK-MDK Kielce. Pokonali oni 91:68 UKS Olimp Kętrzyn. O wygranej zadecydowała już pierwsza kwarta, którą zawodnicy z Kielc wygrali 26:18. Kielczanie zagrali bardzo zespołowo, aż pięciu zawodników rzuciło powyżej 10 punktów, a najskuteczniejszy był Damian Rogowski, który zakończył zawody z dorobkiem 19 "oczek".

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U18
  • 04.04.2012 17:00

MKK-MDK Kielce

91 : 68

UKS Olimp Kętrzyn

Drugie spotkanie tego wieczoru było kluczowe dla późniejszych rozstrzygnięć, bo wszystko wkazuje na to, że jego zwycięzca zakończy grupową rywalizację na pierwszym miejscu. Od samego początku inicjatywę przejęli koszykarze Trefla Sopot. Po raz kolejny nie do zatrzymania był Daniel Szymkiewicz. Tym razem 18-letni obrońca zapisał na swym koncie 33 punkty, rzucając 25 "oczek" do przerwy. To właśnie Szymkiewicz poprowadził sopocian do decydującej ucieczki. Trefl wygrał drugą kwartę aż 25:10 i po 20 minutach prowadził 46:29. Rosie Radom nie udało się już odrobić tych strat, choć świetne zawody rozgrywał 17-letni Mikołaj Witliński, który miał double-double w postaci 25 punktów i 10 zbiórek.

• 04.04.2012 19:15