U-16 Kobiet: Polska lepsza od Turcji

Udanie konsultację szkoleniową w Żyrardowie rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 16. Biało-czerwone pokonały rówieśniczki z Turcji 73:58. Kolejne mecze z reprezentacją znad Bosforu w piątek i sobotę.

Statystyki | Galeria zdjęć

Podopieczne Janusza Wierzbickiego, Piotra Kulpekszy i Konrada Budki przygotowują się do mistrzostw Europy dywizji B, które odbędą się w dniach 12-22 lipca w Tallinie. Polki rozpoczęły zawody rewelacyjnie, bo od prowadzenia 7:0. Wypracowaną przewagę nasze reprezentantki straciły na początku drugiej kwarty, w której przez moment przegrywały (17:18). Korekta ustawienia i mądrzejsza gra w ataku przeciwko strefie przyniosły Polkom wymierne efekty. Szybko prowadzenie miejscowych wzrosło do dziesięciu punktów i ta przewaga z małymi problemami utrzymała się już do końca zawodów.  Biało-czerwone bardzo dobrze wypadły zwłaszcza w trzeciej kwarcie, którą wygrały 21:8.

Zawodniczką meczu w polskiej drużynie została wychowanka OSiR Trójki Żyrardów Amalia Rembiszewska, która w seniorskich rozgrywkach reprezentuje SMS PZKosz Łomianki. Wśród Turczynek wyróżnienie otrzymała rozgrywająca Onar.

Polska - Turcja 73:58 (17:15, 15:10, 21:8, 20:25)

Punkty dla Polsk: A. Rembiszewska 15, A. Mysińska 15, P. Klatt 9, S. Siemienias 6, N. Gwarda 6, J. Ossowska 6, J. Grymek 5, W. Zapart 4, J. Tyszkiewicz 3, Z. Sklepowicz 2, K. Olszewska 2, A. Płaskocińska 0.

Najwięcej dla Turcji: M. Guldżan 18, A. Onar 14.

06-04-2012 (piątek), godzina 17:00.

07-04-2012 (sobota), godzina 10:30.