U-16 kobiet: Efektowna wygrana Polek!

W wyśmienitych humorach do wielkanocnych stołów zasiądą reprezentantki Polski do lat 16. Biało-czerwone w ostatnim meczu kontrolnym w Żyrardowie wyraźnie pokonały Turcję 80:54. Nasze reprezentantki w pierwszej połowie straciły zaledwie 18 punktów!

Statystyki | Galeria zdjęcia

Podopieczne Janusza Wierzbickiego, Piotra Kulpekszy i Konrada Budki przygotowują się do mistrzostw Europy dywizji B, które odbędą się w dniach 12-22 lipca w Tallinie. W ramach tych przygotowań Polki rozegrały trzy mecze kontrolne z drużyną Turcji. Pierwszy wygrały, a w drugim bez Amalii Rembiszewskiej i Aleksandry Mysińskiej uległy rywalkom nieznacznie. Trzecie, ostatnie spotkanie od początku układało się po myśli kadrowiczek, które już po pięciu minutach wypracowały dziesięciopunktową przewagę. Polki nie tylko nie straciły tej przewagi, ale niemal w każdej kwarcie zdołały ją powiększyć, dzięki czemu wygrały bardzo pewnie.

Polska - Turcja 80:54 (25:9, 15:9, 18:18, 22:18)

Polska: J. Tyszkiewicz 12 (2), A. Rembiszewska 10, S. Siemienias 10, A. Mysińska 8, W. Zapart 8, K. Olszewska 8 (1), P. Klatt 7 (1), J. Ossowska 6, A. Płaskocińska 4, J. Grymek 3, N. Gwarda 2, Z. Sklepowicz 2.

Najwięcej dla Turcji: B. Altunbey 16, I. Kikilar 13