U20 Mężczyzn: Pogrom na koniec pierwszej fazy

Juniorska reprezentacja Polski rozgromiła Luksemburg 119:64 na mistrzostwach Europy do lat 20. Tym samym biało-czerwoni zakończyli pierwszą fazę turnieju bez porażki.

W starciu z Luksemburgim podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego byli zdecydowanym faworytem, zwłaszcza że rywale nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa podczas mistrzostw Europy do lat 20 w Dywizji B. Biało-czerwoni musieli sobie radzić bez chorego Łukasza Bonarka, jednak absencja 19-letniego skrzydłowego nie odbiła się na poczynaniach zespołu.

Już 17 punktów po zaledwie 10 minutach na swoim koncie miał Mateusz Ponitka, jeden z najlepszych strzelców turnieju. Choć rywale byli znakomicie dysponowani z dystansu i do przerwy zdobyli 40 punktów, to wygrana Polaków nie była zagrożona nawet przez moment.

Tym samym Polska zakończyła pierwszą fazę turnieju z bilansem 4-0. W kolejnej fazie grupowej nasza reprezentacja zmierzy się z Izraelem i Bułgarią. Te spotkania zadecydują czy Polakom uda się wywalczyć awans do Dywizji A.

Polska -Luksemburg 119:64 (30:22 34:18 28:9 27:15)

Polska: Ponitka 26(3) (5 prz.), Michalak 23(2) (9 zb.), Karnowski 23, Gielo 11, Grochowski 0 (7 as.) oraz Zyskowski 9, Sokołowski 8, Wojciechowski 6, Kucharek 5(1), Kowalczyk 4, Niedźwiedzki 4

Luksemburg: Arendt 21(3), T.Schmit 12(4), M.Schmit 11(1), Schleimer 8(2), Welter 3(1), E.Steffen 3(1), Bellwald 2, Pleimling 2, E.Steffen 2, Besenius 0, Gutenkauf 0, Breuskin 0