U20 Mężczyzn: Pierwsza porażka

Po dniu przerwy reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy do lat 20 powróciła do gry w nie najlepszym stylu. Biało-czerwoni ulegli bowiem 73:76 Izraelowi.

Nie tak Polacy wyobrażali sobie rozpoczęcie drugiej fazy mistrzostw Europy do lat 20. Biało-czerwoni od początku weszli do gry bardzo zmobilizowani, lecz rywale nie zamierzali się poddawać. To oni dość niespodziewanie prowadzili do przerwy 39:38. Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, którą Izrael wygrał aż 22:12. W ostatniej odsłonie biało-czerwoni zerwali się do odrabiania strat, lecz tym razem zabrakło im czasu. Ostatecznie po walce Polacy przegrali 73:76. Tak więc o ewentualnym awansie do Dywizji A zadecyduje czwartkowe spotkanie z Bułgarią.

Polska - Izrael 73:76

Polska: Przemysław Karnowski 19, Mateusz Ponitka 15, Michał Michalak 15, Jarosław Zyskowski 9, Tomasz Gielo 8, Piotr Niedźwiedzki 4, Sebastian Kowalczyk 3, Grzegorz Grochowski 0, Łukasz Bonarek 0, Michał Sokołowski 0