II liga, gr. C: Majchrzak pogrążył Limblach, dogrywka w Piasecznie

Rzut Wojciecha Majchrzaka w przedostatniej akcji meczu zapewnił komplet punktów STACO MNLK Niepołomice w starciu z Limblachem Limanowa. Skutecznie za jedyną porażkę w sezonie zrewanżowali się koszykarze PWiK Piaseczno, którzy na własnym parkiecie z dużymi problemami ograli Wisłę AWF Kraków.

Aż pięciu zawodników STACO MNLK ukończyło zawody z dwucyfrową zdobyczą punktową. Najskuteczniejszy był Jakub Dziura (22 pkt i 10 zbiórek), ale bohaterem gości został doświadczony Wojciech Majchrzak. 38-letni zawodnik w przedostatniej akcji meczu trafił z dystansu, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 84:83. Losy zawodów mógł jeszcze odwrócić Jakub Dudek, ale popełnił faul w ataku. Limblachowi w odniesieniu wygranej nie pomogło 16 pkt i 17 zbiórek Piotra Kwandransa.

Dopiero dogrywka zadecydowała o skutecznym rewanżu PWiK Piaseczno. Podopieczni Todora Mołłowa pierwszą kwartę przegrali różnicą dziewięciu punktów i później musieli odrabiać straty. Do dodatkowego czasu gry doprowadził jednak skrzydłowy gości Grzegorz Radwan, którzy przy wyniku 84:87 trafił rzut z dystansu. Zwycięstwo PWiK mógł jeszcze zapewnić Michał Wojtyński, ale spudłował z obwodu. W dodatkowym czasie gry wyraźnie lepsi byli jednak gospodarze. Ani na sekundę boiska nie opuścił Damian Zapert (20 pkt, 10 zbiórek i 7 asyst). Blisko triple-double był też Andrzej Paszkiewicz (20 pkt, 12 zbiórek i 8 asyst). Na słowa uznania w drużynie „Białej Gwiazdy” zasłużył Jakub Dwernicki (32 pkt i 4 asysty), który z powodu nadmiernej liczby przewinień nie ukończył jednak spotkania.