U16 Mężczyzn: Porażka na otwarcie

Młodzieżowa reprezentacja Polski na otwarcie mistrzostw Europy do lat 16 uległa 63:75 Grecji. Po 15 punktów dla biało-czerwonych zdobyli najskuteczniejsi Artur Włodarczyk i Kamil Zywert.

Po tym jak Polacy otworzyli wynik, inicjatywę szybko przejęli Grecy, którzy po serii punktowej wyszli na prowadzenie 19:9. Kluczowym czynnikiem okazała się przewaga rywali w strefie podkoszowej - Grecy zdobyli ponad połowę punktów spod samego kosza, wygrywając również rywalizację o zbiórki. Z kolei Polacy w tym spotkaniu razili nieskutecznością, rzucając bardzo nieregularnie, kończąc zawody ze skutecznością 33.8-proc.

Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w drugiej połowie na chwilę złapali odpowiedni rytm i zaczęli odrabiać straty. W czwartej kwarcie przełamali barierę 10-punktowej różnicy, a jeszcze 1,5 minuty przed końcem było tylko 63:70. Niestety Polakom zabrakło czasu do odniesienie zwycięstwa i biało-czerwoni o pierwszą wygraną powalczą jutro z Francją.

Polska – Grecja 63:75 (11:20 17:23 16:18 19:14)

Polska: K.Zywert 15(2) (5 as., 5 prz.), M.Zywert 11(2) (4 as.), Kulka 6 (11 zb.), Pruefer 5, Wadowski 0 oraz Włodarczyk 15, Stawiak 9(1), Marek 2, Nizioł 0, Jakubiak 0, Fatz 0

Grecja: Charalampopoulos 17(2), Stamatis 15, Oikonomopoulos 7(1), Mitoglou 4, Kottas 2 oraz Toliopoulos 13(1), Andreadis 10, Zorzos 5(1),  Papiagannis 2, Tsiogkas 0, Skoulidas 0