W play out gra się do trzech zwycięstw. Drużyny, które wygrają rywalizację utrzymują się w rozgrywkach. Kluby słabsze spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Tylko w grupie B w play out bierze udział sześć drużyn. W pozostałych grupach ze względu na nieparzystą liczę klubów ekipy, które sezon zasadniczy zakończyły na dziewiątym miejscu utrzymały się w lidze. Dodatkowo ze względu na wycofanie AZS Politechniki II Warszawa w play out nie musi grać dziesiąty zespół grupy C.
Grupa A
Play off
KK Świecie (8) - OPEN Florentyna Pleszew (1) (sobota, godzina 16:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: KK (11 wygranych i 13 porażek) - Open Florentyna (24 zwycięstwa i 0 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Paweł Poliwka (15,3 pkt) - Wojciech Żurawski (18,3 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Mikołaj Grod (5,9 zbiórki) - Wojciech Żurawski (9,2 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Zbigniew Malinowski (3,1 asysty) - Marcin Stokłosa (11 asyst)
W rundzie zasadniczej: 89 : 117 (w Świeciu) i 20 : 0 (w Pleszewie)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Open Florentyny
Korsarz Gdańsk (5) - AZS Politechnika Poznań (4) (sobota, godzina 18:30)
Bilans w rundzie zasadniczej: Korsarz (13 zwycięstw i 11 porażek) - AZS (16 zwycięstw i 8 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Bartosz Sarzało (17,5 pkt) - Marek Sobkowiak (14,8 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Konsek (8,4 zbiórki) - Marek Sobkowiak (9,1 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Bartosz Sarzało (3,9 asysty) - Paweł Hybiak (6,4 asysty)
W rundzie zasadniczej: 84 : 79 (w Poznaniu) i 98 : 90 (w Gdańsku)
Stan rywalizacji: 1:0 dla AZS Politechniki
TS Żuraw Gniewino (7) - Franz Astoria Bydgoszcz (2) (sobota, godzina 19:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Żuraw (12 wygranych i 12 porażek) - Astoria (19 zwycięstw i 5 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Paweł Pawłowski (16, 1 pkt) - Sebastian Laydych (16,6 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Wilk (6,9 zbiórki) - Sebastian Laydych (7,9 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Marek Igliński (4,8 asysty) - Paweł Lewandowski (4,9 asysty)
W rundzie zasadniczej: 81 : 71 (w Gniewinie) i 74 : 57 (w Bydgoszczy)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Franz Astorii
Inter Parts AZS UWM Olsztyn (6) - KS KSIĘŻAK Łowicz (3) (niedziela, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Inter Parts (12 zwycięstw i 12 porażek) - Księżak (18 wygranych i 6 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Kowalewski (21 pkt) - Damian Janiak (17,7 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Kowalewski (8,9 zbiórki) - Kacper Kromer (7 zbiórek)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Jacek Chojnacki (4,3 asysty) - Bartosz Włuczyński (6,8 asysty)
W rundzie zasadniczej: 77 : 92 (w Olsztynie) i 78 : 74 (w Łowiczu)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Księżaka
Play out
GKK 1LO Gorzów Wielkopolski (11) - KS Żyrardowianka Żyrardów (12) (sobota, godzina 18:00 i niedziela, godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: GKK (6 zwycięstw i 18 porażek) - Żyrardowianka (5 wygranych i 19 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Ejsmont (18,3 pkt) - Mariusz Łapiński (19,8 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Wojciech Rogacewicz (7,6 zbiórki) - Mateusz Szwed (10 zbiórek)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Pławucki (3,6 asysty) - Tomasz Chojecki (2,8 asysty)
W rundzie zasadniczej: 69 : 72 (w Gorzowie Wlkp.) i 85 : 97 (w Żyrardowie)
KING WILKI MORSKIE Szczecin (10) - SMS PZKosz Władysławowo (13) (wtorek i środa, godzina 20:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: King Wilki Morskie (8 zwycięstw i 16 porażek) - SMS PZKosz (3 zwycięstwa i 21 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Radosław Bojko (14,4 pkt) - Kacper Borowski (10,1 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Igor Trela (7,3 zbiórki) - Kacper Borowski (5,6 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Radosław Bojko i Karol Nowacki (po 2,9 asysty) - Jakub Maksymiuk i Nikodem Sirijatowicz (po 3,1 asysty)
W rundzie zasadniczej: 69 : 84 (we Władysławowie) i 75 : 60 (w Szczecinie)
Grupa B
Play off
AZS AGH Alstom Kraków (7) - BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski (2) (sobota, godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: AZS AGH (14 zwycięstw i 12 porażek) - BM Węgiel (19 zwycięstw i 7 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Grzegorz Dudzik (17,9 pkt) - Łukasz Olejnik (12,9 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Grzegorz Dudzik (5,8 zbiórki) - Łukasz Olejnik (7,2 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Michał Szewczyk (4,3 asysty) - Marcin Dymała (4,2 asysty)
W rundzie zasadniczej: 101 : 62 (w Ostrowie Wlkp.) i 87 : 80 (w Krakowie)
Stan rywalizacji: 1:0 dla BM Węgiel Stal
GTK Fluor Gliwice (8) - WKS Śląsk Wrocław (1) (sobota, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: GTK (13 zwycięstwa i 13 porażek) - WKS Śląsk (23 zwycięstwa i 3 porażki)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Paweł Szymański (13,3 pkt) - Radosław Hyży (16,7 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Przemysław Malona (8,5 zbiórki) - Radosław Hyży (8 zbiórek)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Tomasz Wróbel (4,6 asysty) - Rafał Glapiński (3,3 asysty)
W rundzie zasadniczej: 69 : 75 (w Gliwicach) i 95 : 61 (we Wrocławiu)
Stan rywalizacji: 1:0 dla WKS Śląsk
Alba Chorzów (6) - KS AZS AWF Katowice (3) (sobota, godzina 18:30)
Bilans w rundzie zasadniczej: Alba (14 zwycięstw i 12 porażek) - AZS AWF (19 zwycięstw i 7 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Łukasz Wójcik (14,9 pkt) - Kamil Nowak (16,7 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Weselak (6,6 zbiórki) - Kamil Nowak (6,3 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Podbiał (3,1 asysty) - Marcin Ecka (4,8 asysty)
W rundzie zasadniczej: 87 : 79 (w Chorzowie) i 82 : 54 (w Katowicach)
Stan rywalizacji: 1:0 dla AZS AWF
WKK Wrocław (5) - KS Pogoń Prudnik (4) (poniedziałek, godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: WKK (16 zwycięstw i 10 porażek) - Pogoń (17 zwycięstw i 9 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Niedźwiedzki (15,5 pkt) - Maciej Lepczyński (16,2 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Niedźwiedzki (10 zbiórek) - Jarosław Pawłowski (7,1 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Jan Grzeliński (5,4 asysty) - Krzysztof Chmielarz (2,9 asysty)
W rundzie zasadniczej: 91 : 56 (w Prudniku) i 63 : 81 (we Wrocławiu)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Pogoni
Play out
DORAL ZETKAMA NYSA Kłodzko (11) - MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno (12) (sobota i niedziela, godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Doral Zetkama (8 zwycięstw i 18 porażek) - MCKiS (8 zwycięstw i 18 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Michał Weiss (11,7 pkt) - Sławomir Klocek (16,2 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Rafał Ulrich (6 zbiórek) - Sławomir Klocek (7,5 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Michał Lipiński (5,1 asysty) - Adam Bączyński (3,1 asysty)
W rundzie zasadniczej: 43 : 63 (w Jaworznie) i 70 : 63 (w Kłodzku)
MKS Skierniewice (9) - UMKS Piotrcovia (14) (sobota i niedziela, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: MKS (12 zwycięstw i 14 porażek) - UMKS (3 zwycięstwa i 23 porażki)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Krystian Świech (19,4 pkt) - Damian Kalinowski (13,2 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Krystian Świech (6 zbiórek) - Damian Kalinowski (8,2 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Radosław Jarosz (5,8 asysty) - Adam Misztela (4,9 asysty)
W rundzie zasadniczej: 58 : 97 (w Piotrkowie Tryb.) i 88 : 61 (w Skierniewicach)
HK Bank Spółdzielczy Żory (10)- KKS Mickiewicz-Romus Katowice (13) (sobota i niedziela, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Hawajskie Koszule (10 zwycięstw i 16 porażek) - Mickiewicz-Romus (6 zwycięstw i 20 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Mirosław Frankowski (15,4 pkt) - Grzegorz Zadęcki (13,5 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Adam Anduła (4,7 zbiórki) - Krzysztof Wosz i Grzegorz Zadęcki (po 5,7 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Marcin Marczyk (3,4 asysty) - Michał Moralewicz (4 asysty)
W rundzie zasadniczej: 93 : 94 (w Katowicach) i 79 : 88 (w Żorach)
Grupa C
Play off
NOVUM Lublin (6) - BKS TUR Bielsk Podlaski (3) (piątek, godzina 20:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Novum (12 zwycięstw i 12 porażek) - Tur (15 zwycięstw i 9 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Jakub Karolak (21,4 pkt) - Łukasz Kuczyński (20,2 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Mateusz Wiśniewski (8,7 zbiórki) - Arkadiusz Zabielski (10 zbiórek)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Michael Gospodarek (asysty) - Mariusz Rapucha (5,4 asysty)
W rundzie zasadniczej: 73 : 79 (w Lublinie) i 96 : 85 (w Bielsku Podlaskim)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Novum
WISŁA AWF Kraków (7) - UMKS Kielce (2) (sobota, godzina 13:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Wisła AWF (11 zwycięstw i 13 porażek) - UMKS (19 zwycięstw i 5 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Jakub Dwernicki (15,4 pkt) - Marcin Wróbel (13,1 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Grzegorz Radwan (7,5 zbiórki) - Łukasz Fąfara (6,8 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Jakub Dwernicki (3,1 asysty) - Łukasz Fąfara (4,3 asysty)
W rundzie zasadniczej: 56 : 66 (w Krakowie) i 78 : 66 (w Kielcach)
Stan rywalizacji: 1:0 dla UMKS
MKS LIMBLACH Limanowa (5) - HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska (4) (niedziela, godzina 17:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: Limblach (14 zwycięstw i 10 porażek) - Handlopex (14 zwycięstw i 10 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Andrzej Peciak (20,1 pkt) - Piotr Ucinek (15,9 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Kwandrans (10 zbiórek) - Piotr Miś (10 zbiórek)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Kindlik (5,3 asysty) - Jakub Musijowski (3,5 asysty)
W rundzie zasadniczej: 75 : 69 (w Rzeszowie) i 58 : 71 (w Limanowej)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Handlopex AZS
PWiK Piaseczno (1) - Rosa II Radom (8) (wtorek, godzina 20:30)
Bilans w rundzie zasadniczej: PWiK (22 zwycięstwa i 2 porażki) - Rosa II (11 zwycięstw i 13 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Dominik Majewski (18,4 pkt) - Konrad Kapturski (9,4 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Damian Zapert (6,1 zbiórki) - Łukasz Sobuta (6,2 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Andrzej Paszkiewicz (6,4 asysty) - Paweł Piros (2,5 asysty)
W rundzie zasadniczej: 59 : 71 (w Radomiu) i 78 : 77 (w Piasecznie)
Stan rywalizacji: 1:0 dla PWiK
Play out
UKS Siemaszka (11) - KS PUŁASKI Warka (12) (sobota i niedziela, godzina 18:00)
Bilans w rundzie zasadniczej: UKS (8 zwycięstw i 16 porażek) - Pułaski (6 zwycięstw i 18 porażek)
Najlepsi punktujący tej pary w rundzie zasadniczej: Łukasz Kasperzec (13,9 pkt) - Rafał Sobiło (19,7 pkt)
Najlepsi zbierający tej pary w rundzie zasadniczej: Michał Ejiofor (4,7 zbiórki) - Łukasz Nowak (6,5 zbiórki)
Najlepsi podający tej pary w rundzie zasadniczej: Piotr Fediuk (2,8 asysty) - Paweł Adamczyk (4,8 asysty)
W rundzie zasadniczej: 60 : 68 (w Warce) i 68 : 71 (w Piekarach)
Adam Wall