TNO w Żyrardowie: Polki blisko 1. miejsca

O piątkowej wygranej nad Czeszkami przesądził rzut w samej końcówce spotkania, tym razem reprezentacja Polski do lat 16 decydującą o losach meczu przewagę wypracowała znacznie wcześniej.

Choć w pierwszych minutach spotkania lepsze były rywalki. Węgierki otwierającą kwartę wygrały 17:10, wymuszając sporo przewinień i punktując głównie z pola trzech sekund. Rywalki w całym spotkaniu oddały łącznie zaledwie 3 rzuty z dystansu, ale żaden z nich nie znalazł drogi do kosza. W kolejnych częściach spotkania przewaga biało-czerwonych był zdecydowana.

Znów najlepszą punktującą w drużynie Piotra Kulpekszy, Piotra Rozwadowskiego i Remigiusza Kocia była pochodząca z Żyrardowa Weronika Nowakowska - 19.

W niedzielę o 11:30 nasza kadra zmierzy się ze Słowaczkami.

Węgry - Polska 59:80 (17:10, 16:24, 12:25, 14:21)

Punkty dla Polski: Weronika Nowakowska 19 (2), Natalia Gwizdała 12 (1), Klaudia Niedźwiedzka 12 (2), Ewa Bacik 10, Julia Niemojewska 8, Patrycja Jaworska 6, Anna Matras 5 (1), Karolina Omelan 4, Karolina Szydłowska 2, Marta Wieczyńska 0, Klaudia Stasiak 0.

Czechy - Słowacja 53:54 (13:14, 13:14, 6:9, 21:17)