Niespodzianka w Pruszkowie, przyzwoity mecz Spójni

Jedna kwarta dobrej gry nie wystarczyła drużynie Polfarmeksu Kutno do zwycięstwa w Pruszkowie. Trzeci zespół pierwszej ligi niespodziewanie przegrał ze Zniczem Basket 80:88, momentami przegrywając nawet różnicą dwudziestu ośmiu punktów. Blisko pierwszej wygranej w sezonie byli koszykarze Spójni Stargard Szczeciński, którzy w połowie czwartej kwarty prowadzili w Dąbrowie Górniczej 64:60
news Zdjęcia | Piotr Koperski

Pruszkowianie przed tygodniem wyraźnie ulegli na własnym parkiecie Astorii Bydgoszcz, aby tydzień później niespodziewanie wygrać z Polfarmeksem. Goście popełnil w tym spotkaniu aż 33 przewinienia, po których podopieczni Michała Spychały wykonywali łącznie 43 rzuty wolne. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił Michał Wojtyński (21).

Pod wodzą dotychczasowego asystenta Czesława Kurkiańca, który zastąpił na stanowisku Ireneusza Purwinieckiego Spójnia wygrała mecz w III rundzie Intermarche Basket Cup, była też blisko pierwszego zwycięstwa w lidze. Przyjezdnym zabrakło dobrej gry w czwartej, przegranej 6:19, czwartej kwarcie meczu. Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 72:65, a każdy koszykarz pierwszej piątki gospodarzy rzucił przynajmniej 10 punktów. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Zagłębia okazał się zdobywca 17 punktów i autor 10 zbiórek Przemysław Szymański.

• 24.11.2013 17:00