OOM Chłopców - ruszyły półfinały

W piątek 11. maja w czterech polskich miastach rozpoczęły się turnieje półfinałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacje wszystkich 16 województw złożone z wyróżniających się zawodników urodzonych w 1997 roku lub później walczą o awans do wielkiego finału.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki indywidualne i drużynowe

Strefa I - Szczecinek

W meczu otwarcia rywalizacji w strefie I reprezentacja Wielkopolski nie dała żadnych szans zawodnikom z Kujawsko-Pomorskiego, wygrywając aż 102:59. W zwycięskim zespole punktowali wszyscy z 12 zawodników, a tylko Szymon Ryżek, Jakub Libera i Wojciech Frąckowiak spędzili na parkiecie więcej niż 20 minut. Z 20 punktami na koncie najskuteczniejszym graczem spotkania był jednak Marcel Ponitka

Niewiele emocji dostarczyło nam również drugie starcie w tej strefie. Kacper Bejnar z dorobkiem 14 punktów i 10 zbiórek poprowadził Zachodniopomorskie do wygranej 77:36 nad Łódzkiem.  Gospodarze tejże strefy od samego początku imponowali agresywną defensywą w efekcie czego koszykarze z Łódzkiego tylko w trzeciej kwarcie zdobyli dwucyfrową (16) zdobycz punktową.

Strefa II - Kwidzyn

Bez niespodzianek obyło się również w Kwidzynie. Zawodnicy z Mazowieckiego nie dali szans swoim kolegom z Warmińsko-Mazurskiego i wygrali 99:41, choć trzeba przyznać że przegrali nadgonili wynik w ostatniej kwarcie, gdy losy meczu były już przesądzone. Najbardziej produktywny na parkiecie był Szymon Walczak z Warszawy, który w zaledwie 22 minuty zapisał na swym koncie 16 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst i 6 przechwytów.

Jeszcze z lepszej strony pokazali się gospodarze, czyli reprezentacja Pomorskiego. Prowadzeni przez Wiktora Siewioła, który w niespełna 19 minut rzucił 25 punktów pokonali oni bowiem 101:29 Podlaskie.

Strefa III - Wieliczka

Dość zacięty był mecz otwarcia w strefie III, gdzie Podkarpackie wygrało 66:53 z reprezentacją Lubelskiego. O losach spotkania zadecydowała druga kwarta, wygrana przez Podkarpacie 17:8. Z 20 punktami na koncie najskuteczniejszym graczem zawodów był Szymon Czopor.

Demonstrację swojej siły przeprowadzili za to gospodarze. Reprezentacja Małopolskiego bez żadnych problemów pokonała 158:49 Świętokrzyskie. Zwycięzcy byli nie do zatrzymania na ofensywnej połowie. Trafili ponad 60% swoich rzutów, zdobywając przy tym w trzech ostatnich kwartach powyżej 40 punktów! W związku z tym aż sześciu zawodników z Małopolskiego rzuciło 15 lub więcej punktów.

Strefa IV - Strumień

Druga i trzecia kwarta zadecydowały, że reprezentacja Dolnego Śląska pokonała Lubuskie 92:73. W zaledwie 14 minut aż 20 punktów rzucił najskuteczniejszy na parkiecie Michał Kapa.

Sporo emocji zwrotów akcji było za to w straciu Śląskiego z Opolskim. Po niesamowitej walce ostatecznie lepsi 68:56 okazali się koszykarze ze Śląska. Grając agresywną defensywą wypracowali oni sobie sporą zaliczkę, jednak zawodnicy Opolskiego rzucili się do odrabiania strat i czwartą kwartę wygrali już 24:13. Na odniesienie zwycięstwa zabrakło im jednak czasu.