MP U-18 Kobiet: Mamy finalistki

INEA AZS Poznań i VBW GTK Gdynia zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 18 kobiet. Poznanianki w półfinale pokonały AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, zaś trójmiejska ekipa MUKS Poznań.
news Zdjęcia | Adam Chmielewski

PÓŁFINAŁY

Zwycięzca grupy B VBW GTK lepszy od MUKS Poznań. Rywalizacja tych drużyn zawsze wyzwala w koszykarkach dodatkowe pokłady energii i rzeczywiście tak było. Nie zawsze wpływało to na płynność gry, bo gra momentami była nerwowa. Lepiej mecz rozpoczęły poznanianki, wygrywając pierwszą kwartę 18:13. Dobrze grą MUKS kierowała Dominika Owczwarzak, która w całym spotkaniu zanotowała 11 asyst. Rozgrywająca drużyny z Wielkopolski miała jednak problemy ze skutecznością, trafiając 2 z 12 prób. Od początku drugiej odsłony meczu zespołem lepszym było VBW GTK. Wyraźna przewaga trójmiejskiej ekipy zaznaczyła się w drugiej połowie, ale największe rozmiary osiągnęła w samej końcówce, gdy MUKS starał się grać krótkie akcje, aby jak najszybciej zmniejszyć rozmiary straty. To poznaniankom się nie udało. VBW GTK wygrało głównie dzięki znacznej przewadze pod tablicami. Gdynianki łącznie 61 zbiórek, przy zaledwie 34 rywalek. Pole trzech sekund zdominowały zwłaszcza Anna Jakubiuk (11 pkt i 17 zbiórek) oraz Katarzyna Kiejdrowska (13 pkt i 11 zbiórek).

• Mistrzostwa Polski Kobiet U18
  • 12.05.2012 16:15

MUKS Poznań

50 : 63

VBW GTK Gdynia

Kolejne spotkanie z udziałem INEI AZS i kolejna zdecydowana wygrana zespołu, który organizuje turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 18 kobiet. Zawody kończące sobotnie zmagania były niezwykle jednostronne, a zdecydowaną przewagę miejscowe wypracowały już w połowie drugiej kwarty. Doskonałe zawody rozegrały wszystkie zawodniczki pierwszej piątki, zwłaszcza Julia Adamowicz i Kinga Woźniak. Pierwsza uzyskała 22 punkty, zaś druga o trzy mniej. INEA AZS nie tylko grała skutecznie, ale przede wszystkim rozważniej, popełniając zaledwie osiem strat. Akademiczki próbowały walczyć o korzystny wynik, ale nie zdołały, przegrywając nawet ostatnią kwartę (9:27). Miejscowe dzięki wygranej awansowały do finału, w którym zmierza się z VBW GTK Gdynia. AZS PWSZ o brąz zagra z MUKS Poznań.

• 12.05.2012 18:30

AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

46 : 86

INEA AZS Poznań

O 5. miejsce

Katastrofalna druga kwarta odebrała UKS Gimbasket 15 Białystok piąte miejsce w rozgrywkach do lat 18 kobiet. Ekipa z Podlasia w tym fragmencie zdobyła zaledwie 3 punkty, tracąc aż 34. Tej straty Gimbasket w starciu z Huraganem Wołomin nie zdołał już odrobić. Znów na słowa uznania zasłużyła 16-letia Karolina Poboży (22 pkt i 14 zbiórek).

• 12.05.2012 13:15

UKS Huragan Wołomin

89 : 62

UKS Gimbasket 15 Białystok

O 7. miejsce

MKS Polkowice dwa ostatnie spotkania w mistrzostwach Polski w Poznaniu wygrał, ale pozwoliło to tylko na zajęcie siódmego miejsca. Na zakończenie grupowych zmagań polkowiczanki pokonały pewny awansu do półfinału VBW GTK Gdynia, lecz nie pozwoliło im to opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Dzień później, już w meczu o 7. miejsce, polkowiczanki pokonały KKS Olsztyn. Do przerwy spotkanie było w miarę wyrównane, później zaznaczyła się wyraźna przewaga MKS. Dobrze grą swojego zespołu kierowała Karolina Puss (18 pkt, 6 zbiórek i 9 asysty).

• 12.05.2012 11:00