U16 Mężczyzn: Polacy wracają do gry!

Reprezentacja Polski w świetnym stylu rozpoczęła drugą fazę mistrzostw Europy do lat 16. Biało-czerwoni rozgromili bowiem 80:63 niepokonanych dotąd Niemców.

Nikt nie spodziewał się tak zdecydowanego zwycięstwa ze strony Polaków, którzy w starciu z Niemcami wcale nie byli stawiani w roli faworytów. Nasi zachodni sąsiedzi w rywalizacji grupowej pokonali Serbią, Litwę i Słowenia, podczas gry drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wygrała tylko z Czechami. To nie przeszkodziło Polakom rozpocząć drugą fazę turnieju od sporej niespodzianki.

Kluczowa dla dalszych losów meczu okazała się druga kwarta, którą nasza reprezentacja wygrała aż 30:14. Polacy zamknęli drugą kwartę niesamitą serią 15:0, nie popełniając żadnych błędów. Świetne spotkanie rozegrał Marek Zywert, którzy trafiając dziewięć z 16 rzutów zapisał na swym koncie 22 punkty, będąc najlepszym strzelcem spotkania. Przy tym zapisał on na swym koncie 6 zbiórek i 5 przechwytów.

Polacy wreszcie wygrali rywalizację w strefie podkoszowej. Nasza reprezentacja nie tylko zebrała więcej piłek, ale też miała rekordowe 11 bloków. W obu elementach prym wiódł Filip Pruefer. Nasz środkowy do 14 punktów, dołożył 10 zbiórek oraz 4 bloki.

Polska - Niemcy 80:63

Polska: Marek Zywert 22, Filip Pruefer 14, Artur Włodarczyk 13, Grzegorz Kulka 10, Kamil Zywert 6, Igor Wadowski 6, Michał Marek 4, Mateusz Fatz 3, Wojciech Jakubiak 2, Mateusz Stawiak 0, Adam Kadej 0, Jakub Nizioł 0

We wtorek (24 lipca) o 17:10 polskiego czasu Polacy zmierzą się z Litwą, a spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie: http://tv.lrytas.lt/live .