U18 Mężczyzn: Polacy pokonuja Hiszpanię na początek drugiego etapu

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 18 pokonała Hiszpanię 81:67 w pierwszym spotkaniu drugiego etapu Mistrzostw Europy. W zespole trenera Piotra Bakuna najskuteczniejsi byli autor 17 punktów Tomasz Gielo oraz Michał Sokołowski i Piotr Niedźwiedzki, którzy zapisali na swoim koncie po 14 oczek.
statystyki meczu
Polacy rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, prowadząc po czterech minutach już 12:5. Hiszpanie próbowali odrobić szybko tą stratę, lecz ich próby były nieudolne. Gdy przewaga szybko topniała, sprawy w swoje ręce wzięli Michał Kwiatkowski i Tomasz Gielo.

Początek drugiej odsłony to dalsze powiększanie przewagi przez biało-czerwonych. W ostatnich minutach pierwszej połowy straty i faule Polaków sprawiły, że Hiszpanie szybko odrobili 9-punktową stratę.

W trzeciej kwarcie Hiszpanie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie, przez co można było sądzić, że końcówka spotkania będzie bardzo zacięta. Ale nic z tego. W końcówce kwarty dwa celne rzuty wolne Michała Sokołowskiego pozwoliły powiększyć Polakom przewagę do 5 punktów.

Później było jeszcze lepiej. Polska reprezentacja z każdą kolejną akcją oddalała się od Hiszpanów. Niezawodni w tym momencie byli Gielo, Kwiatkowski, a także Sokołowski po którego wsadzie przewaga naszej drużyny wynosiła już 15 punktów. Później było jeszcze lepiej, a różnica pomiędzy zespołami wynosiła ponad 20 punktów.

Rewelacyjne spotkanie rozegrali Michał Sokołowski (14 punktów, 11 zbiórek) i Mateusz Ponitka (12 punktów, 11 zbiórek). Najlepiej punktował zaś Tomasz Gielo - 17 punktów. U rywali tyle samo punktów zanotował A. Ventura. Polacy zdecydowanie wygrali walkę na zbiórkach (52:30), byli także bardziej zespołowi (19:7 w asystach).