II liga, gr. A: Górą gospodarze

We wszystkich sobotnich spotkaniach grupy A drugiej ligi triumfowali gospodarze. Zgodnie z przewidywaniami Żuraw Gniewino pokonał Żyrardowiankę Żyrardów, a Franz Astoria Bydgoszcz uzyskała komplet punktów w starciu z GKK Gorzów Wielkopolski. Komplet punktów wywalczył też Księżak Łowicz.

Zespół Cezarego Włuczyńskiego wygrał różnicą siedmiu punktów, ale w ostatniej kwarcie pewnie kontrolował przebieg zawodów. Gospodarze prowadzili już 74:55 i ta przewaga lekko ich rozkojarzyła. Z double-double zawody zakończył Adam Rajkowski (20 pkt i 11 zbiórek). Najskuteczniejszym graczem meczu był zaś Kacper Kromer - 21 punktów.

GKK Gorzów Wlkp. tylko do przerwy potrafiło się przeciwstawić Franz Astorii. Bydgoszczanie drugie dwadzieścia minut wygrali 59:28, w czym spora zasługa Adama Szopińskiego. 23-letni rzucający gospodarzy rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie, rzucając 29 punktów. 30 punktów i 10 zbiórek miał Sebastian Laydych.