U16 Mężczyzn: Polska w ćwierćfinale!

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu drugiej fazy mistrzostw Europy do lat 16 uległa 62:70 Serbii, jednak dzięki korzystnym rozstrzygnięciom pozostałych spotkań, biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału. W piątek zmierzą się z Włochami.

Nie udało się reprezentacji Polski do lat 16 zapewnić bezpośrednio awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy na Litwie. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ulegli bowiem po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 62:70 Serbii i muszą czekać na korzystne rozstrzygnięcia pozostałych spotkań.

Zmobilinowani Polacy dzisiejsze spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Bardzo dobre zawody rozgrywali nasi podkoszowi gracze, a Filip Pruefer i Grzegorz Kulka rzucając po 13 punktów, byli najlepszymi strzelcami zespołu. Biało-czerwoni zdobyli więcej punktów z pola trzech sekund i mieli tylko jedną zbiórkę mniej od wysokich i bardzo silnych Serbów.

W 24. minucie nasza reprezentacja prowadziła już 40:32 i wydawało się, że Polacy będą kontrolować przebieg tego meczu do ostatniej minuty. Niestety drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego miała problemy ze skutecznością, przede wszystkim z linii rzutów osobistych.

Decydujące okazały się ostatnie minuty. Jeszcze niespełna 180 sekund przed końcem spotkania Serbowie byli zaledwie na 2-punktowym prowadzeniu, jednak rywale dzięki agresywnej obronie i kontrom zamknęli spotkanie serią 10:2.

Mimo porażki Polacy awansowali jednak do ćwierćfinału, dzięki korzystnym wynikom pozostałych spotkań w grupie F. Litwa wygrała z Grecją, a Francja po nerwowej końcówce ograła Niemcy, dzięki czemu czwarta lokata, premiowana awansem do ćwierćfinału padła łupem zespołu Arkadiusza Miłoszewskiego!

Polska - Serbia 62:70

Polska: Filip Pruefer 13, Grzegorz Kulka 13, Igor Wadowski 8, Mateusz Stawiak 6, Kamil Zywert 6, Michał Marek 4, Wojciech Jakubiak 4, Marek Zywert 3, Artur Włodarczyk 3, Mateusz Fatz 2,