OOM Chłopców: cztery ekipy bez porażki

Wielkopolska, Mazowsze, Małopolska i Dolny Śląsk - reprezentacje tych województw zakończyły turnieje półfinałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców bez porażek.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki indywidualne i drużynowe

Strefa I - Szczecinek

Zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego wygrywając 68:52 z Łódzkiem zapewnili sobie awans do turnieju finałowego z drugiego miejsca w strefie I. O ich zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta, wygrana aż 23:7. Kujawsko-Pomorskie do wygranej poprowadził Mariusz Kwiatkowski, który rzucił 14 punktów, zebrał 5 piłek i miał 2 bloki.

Nie ma silnych na reprezentację Wielkopolskiego. Dzisiaj pokonała ona 93:63 Zachodniopomorskie i przypieczętowała pierwsze miejsce w strefie I. Kolejny raz najskuteczniejszy na parkiecie był Marcel Ponitka, który tym razem potrzebował 25 minut by rzucić 30 punktów.

Strefa II - Kwidzyn

W meczu dwóch zespołów, które nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa lepsze okazało się województwo Warmińsko-Mazurskie, wygrywając 96:63 z Podlaskiem. Wśród zwycięzców nie do zatrzymania był Michał Kolenda. Zapisał on bowiem na swoim koncie 43 punkty, 12 zbiórek i 7 przechwytów!

Sporo emocji towarzyszyło pojedynkowi Pomorskiego z Mazowieckiem. Stawką było pierwsze miejsce w strefie II, więc oba zespoły od samego początku grały niezwykle zmotywowane. Na przestrzeni całego meczu Pomorskie nie imponowało jednak skutecznością - reprezentanci tego województwa mieli tylko 31.7% skuteczności z gry, a żaden z zawodników nie zapisał na swym koncie dwucyfrowego dorobku punktowego. Ostatecznie Mazowsze wygrało 69:49 i zakończyło półfinały z rewelacyjnym bilansem 3-0.

Strefa III - Wieliczka

Mimo pogoni w ostatniej kwarcie koszykarzom ze Świętokrzyskiego nie udało się odnieść pierwszej wygranej w turnieju półfinałowym. 11 sekund przed końcem straty trójką zniwelował co prawda Maciej Białek, jednak to Lubelskie wygrało 72:71

W drugim starciu tego dnia gospodarze strefy III wygrywając 78:61 z Podkarpackiem przypieczętowali pierwsze miejsce. 20 punktów w niecałe 20 minut zdobył najskuteczniejszy w Małopolskiem Adam Kulasiak.

Strefa IV - Strumień

Świadkami bardzo zaciętych zawodów byli fani zebrani w miejscowości Strumień, gdzie dzisiaj kończyła się rywalizacja półfinałowa w strefie IV. Na otwarcie Opolskie pokonało 90:85 Lubuskie. Bohaterem meczu był Mateusz Moczulski, który potrzebował 30 minut na zdobycie aż 39 punktów!

Turniej bez porażki zakończyła reprezentacja Dolnego Śląska. Dziś pokonała ona 65:60 w derbowym starciu Śląskie. Owy mecz obfitował w niespodziewane zwroty akcji. Jeszcze 90 sekund przed końcem 58:57 prowadziło Opolskie! Końcówka należała jednak do województwa Dolnośląskiego, gdzie prym wiódł Michał Kapa, autor 21 "oczek".