Po 1. dniu finałów MP U-20 kobiet: Porażki dwóch medalistów

W środę w Gdyni rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorek starszych. Broniące złotego medalu koszykarki MUKS Poznań już w pierwszym spotkaniu musiały uznać wyższość rywalek. Lepsza okazała się INEA AZS Poznań. Kompletu punktów nie wywalczył też wicemistrz Polski MKS Polkowice, który po dogrywce uległ KS Basket 25 Bydgoszcz. Przekonywujące zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju zanotowały: AZS PWSZ Gorzów Wlkp. i VBW GTK Gdynia.

Zobacz tabele i terminarz wyników

Grupa A

Inauguracyjne spotkanie turnieju finałowego było niezwykle jednostronne. Gorzowianki bez większych problemów ograły w nim ŁKS Basket Women Łódź, wygrywając każdą z czterech kwart. Akademiczki swoją przewagę narzuciły już na samym początku, ani razu nie przegrywając w tym spotkaniu. Dzięki wypracowaniu dużej przewagi trener Robert Pieczyrak skutecznie rotował składem, wpuszczając na boisko wszystkie zgłoszone do protokołu meczowego zawodniczki. Z double-double zawody ukończyła Magdalena Szajtauer (10 pkt i 11 zbiórek).

• Mistrzostwa Polski Kobiet U20
  • 22.02.2012 11:00

AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

81 : 41

ŁKS Basket Women Łódź

18-letnie Daria Marciniak i Kinga Woźniak poprowadziły INEĘ AZS do zwycięstwa w derbach Poznania. Mierząca 193 cm podkoszowa rzuciła 21 punktów, a do tego miała 7 zbiórek i 6 strat. Woźniak dobrze prowadziła zaś grę swojego zespołu. Oprócz 4 asyst uzyskała 16 punktów. Zawody były wyrównane od początku do końca, a żadna ze stron nie potrafiła większej jak sześciopunktowej przewagi. Dłużej na prowadzeniu były koszykarki MUKS, ale przewagę straciły pod koniec trzeciej kwarty i nie odzyskały jej już do ostatniej sekundy meczu. MUKS nie pomogło 13 punktów i 5 przechwytów Dominiki Owczarzak.

• 22.02.2012 13:15

MUKS Poznań

52 : 57

INEA AZS Poznań

Grupa B

Oby jak najwięcej takich spotkań w turnieju finałowym U20 kobiet. O wyniku meczu Basket 25 Bydgoszcz z MKS Polkowice przesądziła dopiero dogrywka. Lepsze w dodatkowym czasie gry były bydgoszczanki, które wcześniej miały jednak sporo szczęścia. Do remisu na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadziła Agata Ostrowska. Później przez 120 sekund żadna ze stron nie potrafiła jednak zdobyć punktu, choć oba zespoły rzucały w sumie cztery razy. Polkowiczanki dodatkowo popełniły dwie straty. W dogrywce pierwsze na prowadzenie wyszły koszykarki Basketu 25 i potrafiły je utrzymać do końca. Mecz rozstrzygnęła trójka Kariny Szybały na 20 sekund przed końcem. Po niej żądna ze stron nie zdobyła już punktu. MKS-owi w zwycięstwie nie pomogło rewelacyjne statystycznie spotkanie Agaty Szczepanik (24 pkt i 17 zbiórek) oraz wyraźnie wygrana walka pod tablicami (46:37). Polkowiczanki popełniły jednak o 9 strat więcej.

• 22.02.2012 15:30

KS Basket 25 Bydgoszcz

88 : 84

MKS Polkowice

Dobra gra w nieparzystych kwartach zapewniła VBW GTK wyraźne zwycięstwo nad MKK Sokołów S.A. Miejscowe w całym spotkaniu nie przegrywały ani razu, rozpoczynając zawody od ośmiu punktów z rzędu. Od początku osamotniona w ataku była skrzydłowa Sokołowa Justyna Owczarek (24 pkt i 12 zbiórek). W zwycięskim zespole z double-double mecz ukończyła Kaja Pabisiak (12 pkt i 12 zbiórek). Najwięcej punktów rzuciła jednak Magdalena Ziętara (18).

• 22.02.2012 17:45