II liga, gr. A: AZS Politechnika w pierwszej lidze!

Ziścił się piękny sen koszykarzy AZS Politechniki Poznań. Zespół, który przed rozpoczęciem play-off typowany był co najwyżej do znalezienia się w ósemce, wywalczył awans do pierwszej ligi. Po niesamowitej pogoni w czwartej kwarcie Akademicy pokonali na wyjeździe Franz-Astorię Bydgoszcz.

Bohaterem przyjezdnych był Paweł Hybiak, który miał niezwykle udaną fazę play-off. Rozgrywający AZS przy wyniku 74:74 trafił z dystansu na cztery sekundy przed końcem, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Tej straty Franz-Astoria, która na zakończenie trzeciej kwarty prowadziła różnicą ośmiu punktów, nie zdołała już odrobić.

Hybiak w całym spotkaniu rzucił 11 punktów, do tego miał 4 zbiórki, 6 asyst i 5 przechwytów.

• 2 Liga Mężczyzn
  • 16.05.2012 20:00

Franz Astoria Bydgoszcz

74 : 77

AZS Politechnika Poznań

Stan rywalizacji – 3:2 dla AZS Politechniki Poznań, która wywalczyła awans do pierwszej ligi. Franz-Astoria o miejsce w pierwszej lidze powalczy w turnieju barażowym. Oprócz drużyny z Bydgoszczy zagrają w nim BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski oraz PWiK Piaseczno.