Spójnia ma patent na Wikanę Start

Koszykarze Wikany Startu po raz kolejny w tym roku wyraźnie wygrali czwartą kwartę, ale nie zdołali wywalczyć kompletu punktów w Stargardzie Szczecińskim. Bez większych problemów swoje mecze wygrali też lider WKS Śląsk Wrocław oraz wicelider AZS WSGK Polfarmex Kutno.

Ciężko wygrywać mecze, grając dobrze tylko w czwartej kwarcie. Przekonali się o tym koszykarze Wikany Startu. Lublinianie w dwóch pierwszych meczach rundy rewanżowej potrafili zwyciężyć dzięki skutecznej grze w końcówkach, tym razem pozwolili jednak rywalom na uzyskanie zbyt dużej przewagi. Spójnia rewelacyjnie zagrała zwłaszcza w pierwszej połowie, którą potrafiła wygrać różnicą aż 22 punktów. Gospodarze byli tego dnia znacznie skuteczniejsi niż rywale, zagrali przy tym bardziej zespołowo. W drużynie gości widoczny był brak Tomasza Celeja.

• 12.01.2013 17:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

70 : 56

WIKANA START SA Lublin

Zgodnie z przedmeczowym scenariuszem potoczył się mecz w Kutnie, gdzie AZS WSGK Polfarmex pokonał UMKS Kielce. Gospodarze bardzo chcieli wypracować w tym spotkaniu bezpieczną przewagę już w pierwszej kwarcie i to im się udało. Akademicy tę część meczu wygrali 25:9 i później jedynie systematycznie ją powiększali. UMKS korzystnie na boisku zaprezentował się tylko w drugiej połowie, ale to było za mało, aby beniaminek mógł myśleć o korzystnym wyniku z wiceliderem. 17 punktów dla gospodarzy uzyskał Hubert Mazur.

• 12.01.2013 17:30

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

77 : 51

UMKS Kielce

Najlepszy mecz od kilku sezonów Grzegorza Płocicy to za mało, aby Budimpex-Polonia zdołała wywalczyć komplet punktów w starciu z liderem. Śląsk miał w tym meczu przez cały czas nieznaczną przewagę, którą udokumentował wygrywając każdą z czterech kwart. Znów dobre spotkanie w drużynie Tomasza Jankowskiego rozegrał Krzysztof Sulima (18 pkt i 7 zbiórek).

• 12.01.2013 18:00

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl

72 : 86

WKS Śląsk Wrocław

Franz Astoria Bydgoszcz - BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski (niedziela, godzina 16:00)

AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań - MKS Znicz Basket Pruszków (niedziela, godzina 17:00)

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce (niedziela, godzina 18:00)

AZS Radex Szczecin - NETO PTG Sokół Łańcut (niedziela, godzina 18:30)

Polski Cukier SIDEn Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza (niedziela, godzina 18:30)