Sopot Basket Cup: Kolejna wygrana Włoch

Reprezentacja Włoch pokonała w sobotnim meczu Sopot Basket Cup 78:72 Czarnogórę. Tym samym Włosi z bilansem 2-0 pozostali jednym niepokonanym zespołem turnieju.

Choć faworytem pierwszego sobotniego spotkania w ramach turnieju Sopot Basket Cup byli Włosi, to początek należał do Czarnogórców. Drużyna Luki Pavlicevica imponowała agresywnością i intensywnością po obu stronach parkietu, a grą zespołu znakomicie kierował naturalizowany Amerykanin Taylor Rochestie.

Kliknij i zobacz: Statystyki, Zobacz zdjęcia z meczu

Z czasem Czarnogórcy zatracili jednak rytm, przestali trafiać do kosz, ale przede wszystkim nie wracali do defensywy. Efekt? Seria 10:0 Włochów w trzeciej kwarcie i 13-punktowe prowadzenie 68:55 w 35 minucie.

Świetne zawody rozgrywał zwłaszcza Daniel Hackett. Włoski obrońca grał bardzo skutecznie, unikał błędów i bez problemu wygrywał swoje pojedynki jeden na jednego. Spotkanie z Czarnogórą zakończył więc z dorobkiem 19 punktów, 8 zbiórek i 3 asyst.

O zwycięstwie Włochów zadecydowała przede wszystkim bardziej dojrzała i zespołowa gra. Podopieczni Simone Piangianiego zanotowali aż 16 asyst, trafiając przy tym na blisko 62-proc. skuteczności za 2.