Spójnia nie odpuszcza półfinału, Rosa gra dalej

Ludzie Tadeusza Aleksandrowicza nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o awans do półfinału pierwszej ligi. Spójnia po raz drugi we własnej hali pokonała drużynę Znicza Basket Pruszków i w rywalizacji do trzech zwycięstw, doprowadziła do remisu 2:2. Piąte spotkanie ćwierćfinałowe nie będzie potrzebne w konfrontacji NETO Sokoła z Rosą, bo po raz trzeci lepsi okazali się zawodnicy z Radomia. Do drugiej ligi w tym sezonie spadły Start Lublin i Focus Mall Sudety Jelenia Góra.
news Zdjęcia | pietranik.com

Play off

W rywalizacji Znicza Basket ze Spójnią w każdym ze spotkań lepsi, jak do tej pory, gospodarze. Ekipa ze Stargardu Szczecińskiego w czwartym meczu ćwierćfinału wygrała głównie na skutek dobrej gry w trzeciej kwarcie. Tę część spotkania gracze Aleksandrowicza wygrali 24:13. Wcześniej zawody były wyrównane, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej przewagi. Spójnię w ważnym momencie poderwał Tomasz Stępień, trafiając dwa ważne rzuty z gry oraz trzy rzuty wolne. Rzucający gospodarzy łącznie 18 punktów, a do tego miał 3 zbiórki. Udane zawody wśród miejscowych zanotował Hubert Pabian (17 pkt i 9 zbiórek). Dobrze grą Spójni kierował Tomasz Ochońko (14 pkt i 5 asyst).

• 22.04.2012 17:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

78 : 68

MKS Znicz Basket Pruszków

Stan rywalizacji – 2:2. Decydujące spotkanie w środę o godzinie 19:00.

Rosa Radom trzecim zespołem, który znalazł się w tym sezonie w półfinale pierwszej ligi. Radomianie pokonali NETO Sokół na wyjeździe, w trzeciej kwarcie zdobywając o szesnaście punktów więcej jak rywale. Dobrze mecz w Łańcucie będzie wspominał doświadczony Piotr Kardaś (21 pkt i 2 zbiórki). Ambitni gospodarze walczyli do końca, ale losów zawodów już nie odmienili. Koszykarze NETO Sokoła w całych zawodach trafili tylko co piąty rzut za trzy punkty. Łańcucianom nie pomogło double-double Marcela Wilczka (18 pkt i 10 zbiórek, w tym 9 w ataku).

• 22.04.2012 17:30

NETO PTG Sokół Łańcut

54 : 69

Rosa Radom

Stan rywalizacji – 3:1 dla Rosy. Radomianie awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza.

Play out

AZS Radex w sezonie zasadniczym przeciętnie spisywał się w spotkaniach wyjazdowych, głównie na skutek braku odpowiedniej liczby wygranych poza Szczecinem drużyna nie awansowała do play off. Utrzymanie na zapleczu Tauron Basket Ligi Akademicy zapewnili sobie jednak poza macierzystą halą, dwukrotnie wygrywając w Jeleniej Górze. Każde z tych spotkań było niezwykle zacięte, w ostatnim decydowała różnica zaledwie czterech punktów. Gości do wygranej poprowadził wybrany przez trenerów do pierwszej piątki sezonu zasadniczego Łukasz Pacocha (23 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty). Jeleniogórzanom nie pomógł najlepszy mecz w sezonie Sebastiana Balcerzaka (25 punktów).

• 22.04.2012 18:00

Focus Mall Sudety Jelenia Góra

79 : 83

AZS Radex Szczecin

Stan rywalizacji – 3:1 dla AZS Radex. Dla drużyny ze Szczecina była to trzecia wygrana w tej parze, dzięki której utrzymali się w pierwszej lidze.

Delikatesy Centrum do play out przystąpili bez przewagi własnego parkietu, ale utrzymanie zapewnili sobie w Krośnie. Stało się tak, bo po dramatycznym meczu pokonali w drugim meczu play out w Lublinie miejscowy Start. Podopieczni Dusana Radovicia w Krośnie w obu spotkaniach byli wyraźnie lepsi. W czwartym meczu gospodarze przewagę zapewnili sobie już w pierwszej kwarcie, wygrywając tę część meczu 24:6. Tę przewagę, mimo przegranej różnicą siedmiu punktów trzeciej kwarty, utrzymali już do końca zawodów. Z double-double zawody zakończył Marcin Salamonik (10 pkt i 11 zbiórek). Start w niedzielę trafił tylko co trzeci rzut z gry (m.in. 3/19 za 3 punkty).

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno

61 : 49

MKS Start Lublin

Stan rywalizacji – 3:1 dla Delikatesów Centrum PBS Bank. Drużyna z Krosna dzięki wygranej utrzymała się w pierwszej lidze.