U18 kobiet: Polki w dywizji B

Kadra do lat 18 kobiet w przyszłym roku będzie musiała walczyć o powrót do dywizji A. W spotkaniu o być albo nie być w koszykarskiej elicie, nasza reprezentacja przegrała z Czeszkami 54:58 i straciła szanse na utrzymanie.

Polki, aby pozostać w dywizji A, potrzebowały zwycięstwa z niepokonaną w gronie drużyn walczących o utrzymanie reprezentacją Czech i do końca trzeciej kwarty były blisko zrealizowania tego planu. Po trzydziestu minutach gry nasz zespół prowadził bowiem różnicą sześciu punktów, skutecznie uniemożliwiając rywalkom trafianie spod kosza.

Niestety ostatnią część meczu nasze dziewczyny przegrały wysoko, popełniając kilka błędów w samej końcówce. Jeszcze na 90 sekund przed końcem po trafieniu Kingi Woźniak było 54:53 dla Polek, ale później punkty zdobywały już tylko Czeszki.

Porażka oznacza, że biało-czerwonym nie uda się utrzymać w dywizji A, w której pozostanie tylko jeden z czterech zespołów walczących o pozostanie w elicie. Będzie to reprezentacja Czech.