Podsumowanie tygodnia u kadrowiczów

Kadrowicze występujący na polskich parkietach w komplecie awansowali do fazy play-off. Co więcej Łukasz Koszarek został wybrany najlepszym Polakiem, a Piotr Szczotka najlepszym defensorem Tauron Basket Ligi. Co działo się u reszty reprezentantów?

Maciej Lampe - reprezentant Polski w 30. kolejce zdobył 20 punktów (9/12 za 2, 2/4 za 1) i miał 7 zbiórek w 27 minut gry, a jego Caja Laboral pokonała na własnym parkiecie UCAM Murcia 71:65.

Tomas Kelati - niestety amerykanin z polskim paszportem nie awansował do Final Four ligi VTB. Jego Chimki Moskwa w kiepskim stylu odpadły z rywalizacji z Lietuvosem Rytas Wilno. W decydującym spotkaniu Kelati miał 5 punktów w 26 minut, a jego zespół przegrał 78:103.

Szymon Szewczyk - jego Umana Wenecja w 30. kolejce włoskiej ekstraklasy pokonała na własnym parkiecie 83:69 Aceę Rzym, a Szewczyk w 26 minut zdobył 7 punktów (1/6 za 2, 1/2 za 3, 2/2 za 1), miał 4 zbiórki i 4 bloki.

Piotr Pamuła - 21-letni reprezentacyjny obrońca w świetnym stylu rozpoczął fazę play-off w Tauron Basket Lidze. W zaledwie 24 minuty rzucił 20 punktów, trafiając 4 z 7 trójek. Mimo to jego AZS Koszalin przegrał na wyjeździe 73:84 z Asseco Prokomem Gdynia.

Piotr Szczotka - miniony tydzień był bardzo udany dla kapitana kadry z EuroBasketu 2011. Szczotka został wybrany bowiem najlepszym obrońcą Tauron Basket Ligi w sezonie 2011/12! W pierwszym meczu play-off przeciwko AZS Koszalin wyszedł w pierwszej piątce i w 14 minut miał 5 punktów i 3 zbiórki.

Adam Hrycaniuk - reprezentacyjny środkowy, znany z nieustępliwej defensywy, niewątpliwie walnie przyczynił się do wygranej Asseco Prokomu z AZS Koszalin. W 23 minuty zapisał na swym koncie 7 punktów oraz 7 zbiórek.

Adam Łapeta - jeden z najwyższych zawodników Tauron Basket Ligi tradycyjnie już wyszedł w pierwszej piątce Asseco. W opisywanym meczu z AZS Koszalin spędził na parkiecie 17 minut i miał 4 punkty oraz 2 zbiórki.

Paweł Leończyk - skrzydłowy, który zadebiutował w kadrze na EuroBaskecie 2011 ma za sobą już pierwszy mecz w tegorocznej fazie play-off. Jego drużyna przegrała jednak po dogrywce 92:97 z Zastalem Zielona Góra, a popularny "Leon" w 13 minut miał 4 punkty i asystę.

Dardan Berisha - najlepszy strzelec kadry z EuroBasketu 2011 może być w dobrym humorze po pierwszym meczu play-off. Jego Anwil Włocławek pokonał 76:72 PGE Turów Zgorzelec, a Berisha miał 12 punktów i 3 asysty w 28 minut.

Robert Skibniewski - popularny "Skiba" poprowadził Śląsk Wrocław do największej niespodzianki pierwszej rundy play-off. Drużyna z Dolnego Śląska pokonała bowiem w Sopocie 86:78 Trefla, a Skibniewski zanotował 20 punktów i 8 asyst.

Łukasz Koszarek - naprzeciwko Skibniewskiego w tym spotkaniu stanął właśnie Koszarek. Reprezentacyjny rozgrywający spisał się solidnie, zakończył zawody z dorobkiem 12 punktów i 7 asyst, jednak nie uchronił Trefla od porażki.

Adam Waczyński - utalentowany skrzydłowy podtrzymuje passę dobrych spotkań. Tym razem rzucił 15 punktów i zebrał 6 piłek, będąc kluczową postacią Trefla na obwodzie w przegranym meczu ze Śląskiem.

Łukasz Wiśniewski - debiutujący na EuroBaskecie 2011, Wiśniewski tym razem był mniej skuteczny. W starciu ze Śląskiem trafił 3 z 10 rzutów z gry, lecz zapisał na swym koncie 9 punktów i 3 asysty, popisując się agresywną defensywą.

Trener Alesz Pipan - prowadzony przez Pipana Zadar przerwał serię czterech wygranych, przegrywając derbowy pojedynek 63:64 z Svjetlost w 10. kolejce ligi chorwackiej. Drużyna słoweńskiego szkoleniowca obecnie z 4 porażki znajduje się na 4. pozycji w ligowej tabeli.