U18 Mężczyzn: Znów zdecydowała końcówka

Reprezentacja Polski do lat 18 rozpoczęła wtorkowy mecz z Danią w świetnym stylu, lecz podopieczni trenera Marcina Lichtańskiego znów przegrali końcowe minuty i w efekcie całe spotkanie 52:59. Biało-czerwoni są więc jedynym zespołem na mistrzostwach Europy, który nie zaznał jeszcze zwycięstwa.

Polacy tradycyjnie już rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Tym razem nie tylko ograniczyli straty, ale dużo lepiej bronili na atakowanej tablicy. Efekt? Drużyna trenera Marcina Lichtańskiego do przerwy straciła jedynie 22 punkty!

Świetne zawody rozgrywał Damian Jeszke. 17-letni podkoszowy zapisał na swym koncie double-double w postaci 11 punktów i 14 zbiórek. Biało-czerwoni raz jeszcze stanęli jednak w końcówce. Jeszcze w 35. minucie nasi reprezentanci prowadzili 47:46 i byli na najlepszej drodze do zwycięstwa, jednakże tym razem końcowe minuty przegrali 5:13.

Polska - Dania 52:59

Polska: Damian Jeszke 11, Jakub Garbacz 9, Kacper Radwański 9, Stanferd Sanny 6, Filip Struski 4, Filip Nowicki 4, Kacper Borowski 4, Mikołaj Witliński 3, Jakub Schenk 2, Paweł Dzierżak 0