MP U-16 Mężczyzn: Porażka gospodarzy

Już drugiego dnia finałów mistrzostw Polski do lat 16 doznali gospodarze. Koszykarze GTK Gdynia, którzy bronią tytułu wywalczonego przed dwoma laty w kategorii U14 po emocjonującym spotkaniu ulegli 78:80 MKS Polonii Warszawa.

GRUPA A

Po raz drugi wyraźnie swój mecz przegrali koszykarze ŁKS KM Łódź. Tym razem ulegli oni 56:80. Łodzianie co prawda do przerwy dzielnie się trzymali, jednak drugą połowę przegrali aż 25:56. Najlepszym strzelcem spotkania z dorobkiem 32 punktów był Wojciech Kapic z PGE Turowa Zgorzelec.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 20.05.2012 14:00

PGE Turów Zgorzelec

80 : 56

ŁKS KM Łódź

Bilansem 2-0 po dwóch dniach finałów legitymują się za to koszykarze WKK Wrocław. W niedzielę wygrali oni 78:68, choć po pierwszej kwarcie to Astoria Bydgoszcz prowadziła 23:20. Wrocławianie co prawda nie znaleźli recepty na niesamowitego Mateusza Fatza, który zakończył zawody z dorobkiem 19 punktów, 17 zbiórek i 4 bloków, jednak Fatz nie otrzymał wspracia od reszty kolegów. Graczem meczu był jednak Mikołaj Serbakowski. 16-latek z WKK rzucił 30 punktów, miał też 4 przechwyty, 4 asysty i 3 zbiórki.

• 20.05.2012 16:15

UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz

68 : 78

WKK Wrocław

Na koniec rywalizacji w grupie A mieliśmy spotkanie dwóch spisujących się bardzo dobrze ekip. WKS Śląsk Wrocław mimo problemów w pierwszej kwarcie szybko objął prowadzenie i bez większych problemów pokonał TKM Włocławek. Warto zaznaczyć, że zwycięzcy zebrali aż 54 piłki, przy zaledwie 33 zbiórkach włocławian.

• Mistrzostwa Polski Kobiet U16
  • 28.04.2012 10:00

UKS MOSM Bytom

41 : 90

ZKS Stal Stalowa Wola

GRUPA B

Pogromem skończyło się starcie dwóch pomorskich zespołów, choć po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis 23:23. Po słabszym pierwszym dniu odbudował się lider STK Czarnych, Wojciech Jakubiak. 16-letni rozgrywający zakończył zawody z dorobkiem 30 punktów, 5 przechwytów, 4 zbiórek i 3 asyst.

STK Czarni Słupsk

101 : 71

MTS Basket Kwidzyn

Nie do zatrzymania się nadal koszykarze UKS Gim. 92 Ursynów. Tym razem warszawianie pewnie pokonali MKS Grójec, a trener Arkadiusz Miłoszewski mógł dać szansę gry wszystkim swoim podopiecznym. Ani na minutę na placu nie pojawił się za to bohater pierwszego dnia, Marek Zywert. Pod jego nieobecność odpowiedzialność na swoje barki wziął jego brat bliźniak Kamil, który zanotował: 19 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek i 5 przechwytów.

MKS Grójec

66 : 80

UKS GIM 92 Ursynów Warszawa

Do dramatycznej końcówki doszło za to w starciu GTK Gdyni z MKS Polonią Warszawa. W tym spotkaniu mieliśmy wiele zmian prowadzenia i emocjonujących zagrań. W końcówce lepsi byli jednak warszawianie. Na nic zdało się 27 punktów Pawła Kreffta.

• 20.05.2012 18:30