Skuteczny rewanż Ukrainek

Drugi mecz kontrolny z Ukrainą tym razem nie zakończył się po myśli naszych reprezentantek. Polki uległy rywalom 47:59, przegrywając od początku spotkania.

Eliminacje mistrzostw Europy biało-czerwone rozpoczną 16 czerwca. Prowadzone przez znanego z pracy w Polsce Wadima Czeczuro Ukrainki pierwsze mecze o punkty rozegrają kilka dni wcześniej. Z tego powodu obie drużyny są na różnych etapach przygotowań do turnieju.

Polki dzień wcześniej zdołały ograć Ukrainki, które w rewanżu postawiły jednak twarde warunki. Podopieczni Wadima Czeczuro już po pierwszej kwarcie prowadziły 30:15, a nasze zawodniczki nie mogły znaleźć sposobu na zatrzymanie Aliny Jagupowej. Obwodowa rywalek trafiła wszystkie rzuty z gry, do tego była aktywna pod tablicami. Przez dziesięć pierwszych minut miała na swoim koncie 9 punktów, 3 zbiórki i 1 asystę.

Słaby początek spotkania rzutował na późniejszy obraz gry. Trenerzy obu drużyn starali się grać szerokim składem, ale to Ukrainki cały czas kontrolowały przebieg zawodów.

Polska - Ukraina 47:59 (15:30, 6:13, 16:5, 10:11)

Punkty dla Polski: Piekarska 10, Koc 9 (1), Idczak 6, Skobel 5, Szott 5, Pawlak 4, Tomiałowicz 4, Majewska 2, Pietrzak 2, Gulak-Lipka 0.

Najwięcej dla Ukrainy:  Jagupowa 12, Pilaszczenko 10, Pokoiowa 10.