II liga, gr. B: Półfinały na remis

Trzecie spotkania wyłonią finalistów w grupie C drugiej ligi. W środę wygrywały bowiem zespoły, które pierwsze mecze przegrały. Po zaciętym spotkaniu WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Pogoń Prudnik, zaś AZS AWF okazał się lepszy od BM Węgiel Stali Ostrów Wielkopolski. Ostatnie jedenaście punktów dla Śląska we Wrocławiu uzyskał Norbert Kulon.

Pogoń niespodziewanie wygrała pierwszym mecz półfinału ze Śląskiem we Wrocławiu, stawiając faworyzowanych graczy ze stolicy Dolnego Śląska w trudniej sytuacji. Podopieczni Rafała Kalwasińskiego poradzili sobie jednak z presją, choć jeszcze na dwie minuty przed końcem przegrywali różnicą dwóch punktów. Od tego momentu punktowali już jednak tylko gracze z Wrocławia, ostatni fragment zawodów wygrywając 11:0. Wszystkie punkty dla Śląska uzyskał Norbert Kulon, który najpierw rzutem za dwa punkty doprowadził do remisu 63:63, a później faulowany wykorzystał 9 kolejnych wolnych.

Dobra gra Marcina Ecki dała wygraną AZS AWF w starciu z BM Węgiel Stal. Doświadczony rozgrywający rzucił 15 punktów, do tego miał 10 zbiórek i 4 asysty, a jego zespół wygrał 74:61. Słabe zawody wśród gości zanotował Wojciech Szawarski (0/5 z gry, 1 zbiórka i 2 straty).

Atut własnego boiska w piątych spotkaniach play out wykorzystały Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory i MKS Skierniewice. Ekipa z Żor wygrała zaledwie jednym punktem, ogrywając Mickiewicza-Romus Katowice. Goście przy trzypunktowej stracie w samej końcówce zamiast na rzut za trzy punkty zdecydowali się na próbę z bliższej odległości, która tylko zmniejszyła rozmiary porażki. UMKS Piotrcovia do przerwy przegrywała w Skierniewicach różnicą tylko dwóch punktów, ale po przerwie ustępowała rywalom wyraźnie. W efekcie czego MKS wygrał 99:74. 30 punktów dla gospodarzy uzyskał Mateusz Krawiec. Z powodu kontuzji na boisku nie pojawił się najskuteczniejszy ostatnio zawodnik MKS Krystian Świech.

Play off

• 2 Liga Mężczyzn
  • 25.04.2012 18:30

KS Pogoń Prudnik

63 : 72

WKS Śląsk Wrocław

Stan rywalizacji – 1:1. Trzeci mecz w sobotę o 20:15 we Wrocławiu.

KS AZS AWF Katowice

74 : 61

BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski

Stan rywalizacji – 1:1. Decydujące spotkanie w sobotę o godzinie 18:30 w Ostrowie Wielkopolskim.

Play out

• 25.04.2012 18:00

HK Bank Spółdzielczy Żory

88 : 87

KKS Mickiewicz-Romus Katowice

Stan rywalizacji – 3:2 dla HK Bank Spółdzielczy Żory, które utrzymały się w drugiej lidze.

• 25.04.2012 20:00

MKS Skierniewice

99 : 74

UMKS Piotrcovia

Stan rywalizacji – 3:2 dla MKS Skierniewice i zespół utrzymał się w drugiej lidze.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - MCKiS Termo-Res SA Jaworzno (piątek, godzina 19:30). Stan rywalizacji 2:2.