II liga, gr. C: Mamy finalistów!

Długo nie musieliśmy czekać na rozstrzygniecie półfinałów w grupie C drugiej ligi. Zaledwie dwóch spotkań potrzebowały drużyny PWiK Piaseczno i UMKS Kielce na awans do finału rozgrywek.

Zwycięzca rundy zasadniczej wygrał w Rzeszowie jednym punktem, choć pod koniec trzeciej kwarty prowadził 18. Udanie na boisko wprowadzili się jednak rezerwowi, odciążając podstawowych graczy Handlopeksu w zdobywaniu punktów. 17 punktów zdobył Marek Osiniak, a cztery mniej Damian Kielar. Na uwagę zasługuje 10 asyst i 19 punktów Andrzej Paszkiewicza.

Z problemami, ale co ważne już po drugim meczu w finale znalazł się UMKS Kielce. Aspirujący do miejsca w pierwszej lidze kielczanie wyraźnie wygrali pierwszą kwartę i później długo kontynuowali dobrą grę. Tur w trzeciej kwarcie był bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie uczynił to w ostatniej odsłonie. Od stanu 73:73 na dwie minuty przed końcem po dwa wolne wykorzystali Paweł Bacik i Marcin Wróbel, a bielszczanie nie zniwelowali już tej straty. Efektowny double-double zapisał na swoim koncie Dariusz Wyka (27 pkt i 12 zbiórek). Najlepszy punktujący Tura Łukasz Kuczyński nie dokończył zawodów z powodu nadmiernej liczby przewinień.

Play off

• 2 Liga Mężczyzn
  • 25.04.2012 18:00

HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska

79 : 80

PWiK Piaseczno

Stan rywalizacji – 2:0 dla PWiK Piaseczno. Podopieczni Todora Mołłowa awansowali do finału, w którym zmierzą się UMKS Kielce.

BKS TUR Bielsk Podlaski

77 : 84

UMKS Kielce

Stan rywalizacji – 2:0 dla UMKS Kielce, który w finale zmierzy się z PWiK Piaseczno.