MP U-16 Kobiet: Dwa po trzy

Trzeci dzień rywalizacji grupowej w mistrzostwach Polski do lat 16 kobiet okazał się mocno selektywny dla tabeli poszczególnych grup. Tylko dwa zespoły do tej pory nie straciły punktu. Oba samodzielnie prowadzą w swoich grupach.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Samotnym liderem grupy A jest UKS Huragan Wołomin. Zespół spod Warszawy w trzech meczach uzyskał komplet punktów, nie dając większych szans w poniedziałek MKS Sirmax Kutno. Najsłabszy zespół grupy przegrywał od początku, już po dziesięciu minutach gry mając o dwadzieścia punktów mniej niż wołominianki. Z doskonałymi statystykami w drużynie Huragana zawody zakończyła Sylwia Bujniak (33 pkt, 6 zbiórek i 6 asyst).

Tylko dwa punkty w czwartej kwarcie uzyskała TS Wisła Kraków, która przegrała z PTK Pabianice. „Biała Gwiazda” ostatni fragment zawodów przegrała aż 2:27. Z double-double mecz ukończyła Wiktoria Zapart (18 pkt i 14 zbiórek).

Pierwszej porażki w rozgrywanym w Ostrołęce turnieju finałowym straciło WKK Wrocław. Wicemistrzynie Polski sprzed roku uległy VBW GTK Gdynia, a tylko co piąty rzut z gry trafiła Zuzanna Sklepowicz (19 pkt w 40 minut).

Amalia Rembiszewska znów była po obu stronach parkietu i znów jej zespół zdołał wygrać mecz. OSiR Trójka Żyrardów tym razem okazała się lepsza od MUKS Poznań. W starciu, w którym dominowała defensywa, Trójka straciła zaledwie 44 punkty. Rembiszewska zawody zakończyła z 18 pkt, 19 zbiórkami i 4 przechwytami.

W dobrych humorach poniedziałkowe zmagania zakończyły zawodniczki MUKS Unia Basket Ostrołęka. Miejscowe rozprawiły się z ZKS Stal Stalowa Wola i to mimo 24 strat. 17 punktów uzyskała Patrycja Wołosiuk.