Włosi pokonują Polaków w ostatnim dniu turnieju

Włochy wygrały z reprezentacją Polski 73:65 podczas ostatniego dnia towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Macedonii. Najlepszym strzelcem zespołu ponownie był Adam Waczyński, który tym razem rzucił 15 punktów.
news Zdjęcia | fot. Andrzej Romański

Trener Mike Taylor postawił tym razem na piątkę bez klasycznego rozgrywającego. Mecz rozpoczęli Michał Michalak, Adam Waczyński, Przemysław Zamojski, Aaron Cel i Szymon Szewczyk.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu biało-czerwonych znowu była obiecująca. Aktywny w ataku był Aaron Cel, po którego kolejnych punktach Polacy prowadzili 11:7. Mecz był jednak bardzo wyrównany, a Włosi potrafili zdobyć minimalną przewagę dzięki celnym rzutom wolnym Luci Vitaliego. Ta kwarta zakończyła się jednak pozytywnie dla kadry trenera Taylora. Akcja wykończona przez Adama Hrycaniuka pozwoliła wygrywać 15:14.

W drugiej kwarcie reprezentacja pozwoliła Włochom na serię 9:0 - po rzucie Daniele Magro było 30:20 dla rywali. Później potrafili oni prowadzić nawet 13 punktami dzięki rzutom wolnym Stefano Gentile. Polacy mieli problemy ze skutecznością z gry, a straty powoli odrabiali po trafieniach z linii rzutów wolnych. W pierwszej połowie najskuteczniejszy był Hrycaniuk z siedmioma punktami.

Biało-czerwoni w trzeciej kwarcie byli niezwykle bliscy sukcesu i odrobienia całości strat. Głównie dzięki dobrej grze Adama Waczyńskiego, Szymona Szewczyka (dwie trójki) i Aarona Cela przegrywali już tylko jednym punktem. W końcówce nie do zatrzymania był jednak Alessandro Gentile. To dzięki m.in. jego ośmiu punktom Włosi prowadzili 60:49.

Polakom niestety nie udało się odrobić tych strat w ostatniej kwarcie. W pewnym momencie po trójce Luigiego Datome rywale wygrywali nawet 12 punktami. Zespół trenera Mike’a Taylora dzięki akcjom Michalaka, Waczyńskiego i Cela ostatecznie doprowadził do wyniku 65:73.

Reprezentacja w dniach od 1 do 3 sierpnia weźmie udział w Toruń Basket Cup, gdzie przeciwnikami będą zespoły Portugalii, Szwecji oraz Iranu.

Polska – Włochy 65:73 (15:14, 14:26, 20:20, 16:13)

Polska: Waczyński 15, Cel 13, Szewczyk 10, Hrycaniuk 7, Zamojski 6, Gielo 5, Michalak 4, Karnowski 3, Skibniewski 2, Łączyński 0

Włochy: A. Gentile 16, Datome 14, Cinciarini 8, S. Gentile 8, Aradori 6, Vitali 6, Cusin 5, Della Valle 3, Cervi 2, Magro 2, Moraschini 2, Poeta 1, Pascolo 0, Polonara 0