MP U-16 Mężczyzn: Dwójka niepokonanych

Jeszcze tylko WKK Wrocław i UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa nie zaznały smaku porażki podczas finałów mistrzostw Polski mężczyzn do lat 16. Oba zespoły z bilansem 4-0 przewodzą swoim grupom. W środę, po dniu przerwy, wznowiono rywalizację. Co ciekawego się wydarzyło?

GRUPA A

Koszykarze Astorii Bydgoszcz nie dali większych szans PGE Turowowi Zgorzelec i wciąż zachowali szanse na drugie miejsce w grupie A. Astoria szybko objęła prowadzenie i kontrolowała losy meczu do ostatniego gwizdka. Kolejny świetny mecz rozegrał Mateusz Fatz. Silny środkowy zakończył zawody z dorobkiem 23 punktów, 18 zbiórek, 2 przechwytów i 2 bloków.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 23.05.2012 13:00

PGE Turów Zgorzelec

59 : 85

UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz

Zawodnicy ŁKS KM Łódź wciąż pozostają bez zwycięstwa na finałach mistrzostw Polski do lat 16. Tym razem nie mieli żadnych szans w starciu z WKS Śląsk Wrocław. Zawodnicy z Dolnego Śląska byli strasznie zmotywowani, bowiem w poprzedniej kolejce spotkań przegrali bardzo ważne derby Wrocławia z WKK. Dziś odbili sobie jednak niepowodzenie sprzed dwóch dni. Choć Piotr Łucka w 24 minuty zdobył 19 punktów dla ŁKS, to wrocławianie wcale nie musieli się zbytnio wysilać. Wszyscy gracze WKS Śląsk spędzili na parkiecie ponad 10 minut, a tylko Konrad Dubiel nie zapisał na swym koncie punktów.

• 23.05.2012 15:15

WKS Śląsk Wrocław

98 : 65

ŁKS KM Łódź

Nie tak finały mistrzostw Polski do lat 16 zapewne wyobrażali sobie koszykarze TKM Włocławek. Drużyna, która była sensacją półfinałów, znowu przegrała. Tym razem z WKK Wrocław. Losy meczu rozstrzygnęły się tak naprawdę do połowy, bowiem wrocławianie schodząc na przerwę prowadzili już 45:29. Z dorobkiem 21 punktów najlepszym graczem spotkania był Mikołaj Serbakowski. Rozgrywający WKK miał również trzy zbiórki i jedną asystę.

• 23.05.2012 17:30

TKM Włocławek

57 : 71

WKK Wrocław

GRUPA B

Bardzo efektownie na otwarcie dnia IV w grupie B zagrali koszykarze GTK Gdynia i MKS Grójec. Oba zespoły skupiły się przede wszystkim na ofensywnych popisach, co zresztą odzwierciedla końcowy wynik. Wbrew pozorom zawody były dość wyrównane, a losy meczu kilkukrotnie się odmieniały. Przed czwartą kwartą gospodarze prowadzili jednak 79:50 i trener Rafał Knap mógł dać odpocząć najlepszym zawodnikom. 29 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty miał najlepszy na parkiecie Paweł Krefft.

• 23.05.2012 11:00

GTK Gdynia

101 : 83

MKS Grójec

Szanse na lokatę w górnej połówce tabeli teoretycznie zachowali koszykarze STK Czarnych Słupsk, którzy czwartego dnia finałów pokonali stawianą w roli faworytów MKS Polonię Warszawa. Tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty na tablicy widniał remis 49:49 i pewne było, że o zwycięstwie zadecyduje ostatnie 10 minut. Ten fragment zdominowali koszykarze STK Czarnych, prowadzeni przez Wojciecha Jakubiaka. Ten nie zszedł z parkietu ani na sekundę i zapisał na swym koncie 20 punktów 5 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. Niestety Polonistom do wygranej nie wystarczył świetny występ Grzegorza Kulki, który miał double-double w postaci 26 punktów i 15 zbiórek.

• 23.05.2012 13:15

STK Czarni Słupsk

74 : 66

MKS Polonia Warszawa

Blisko pierwszej porażki w turnieju finałowym byli wciąż niepokonani i stawiani w roli faworytów koszykarze UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa. Stracha napędzili im gracze MTS Basketu Kwidzyn. To oni prowadzili po trzech kwartach 63:58. Tym razem mniej skuteczny był Mateusz Konopatzki, lecz o sile MTS Basketu stanowili Mateusz Korowajczyk oraz Szymon Burakowski. Więcej ofensywnych możliwości mieli jednak warszawianie, którzy w decydujących momentach zachowali zimną krew. Blisko triple-double z dorobkiem 16 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst był najlepszy na parkiecie Kamil Zywert.

• 23.05.2012 15:30