MP U-16 kobiet: Pierwszy dzień za nami

W sześciu miastach Polki rozpoczęła się walka o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 16 kobiet. Tylko w jednej imprezie startuje nieparzysta liczba drużyn. Pierwszy dzień nie przyniósł nadspodziewanych emocji, a większość spotkań wygrywali faworyci.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki indywidualne | Statystyki zespołowe

W grupie I VBW GTK Gdynia jeszcze przed przerwą wypracowało przewagę w starciu z UKS Szesnastka Koszalin i potrafiło ją utrzymać do końca, wygrywając 76 : 40 . Najwięcej punktów gdyniani uzyskały z Jowitą Ossowską na parkiecie. Mająca na swoim koncie występy w 1. LK 16-letnia podkoszowa uzyskała 16 punktów i miała 4 asyst i 4 zbiórki. Atut własnego parkietu wykorzystał MKS Kutno ogrywając UKS BASKET Zgorzelec 66 : 46 .

Jeden z głównych faworytów do złota, czyli MUKS Poznań niemal spacerkiem rozprawił się z UKS CONRAD Gdańsk. Trójmiejska ekipa w trzeciej kwarcie uzyskała zaledwie dwa punkty (88 : 30 ).

Zgodnie z nazwą klubu UKS Huragan Wołomin  zmiótł z boiska zawodniczki MOSM Tychy. Bardziej doświadczone wołominianki błyskawicznie narzuciły swoję przewagę, którą powiększyły w każdej z czterech kwart (100 : 42 ). Jako jedyne atutu własnego boiska nie wykorzystały zawodniczki UKS Olimp Rawicz przegrywając po dogrywce  62 : 66 z UKS Piątka Lublin. Do dodatkowego czasu gry celnym rzutem za dwa punkty doprowadziła Jagoda Maćkowiak (14 pkt i 10 zbiórek), ale większą odpornością w końcówce wykazały się przyjezdne.

Zwycięstwami WKK Wrocław i TS Wisła Kraków zakończył się pierwszy dzień zmagań w grupie IV. Wrocławianki pokonały 73 : 34 drużynę MUKS WSG Bydgoszcz, zaś „Biała Gwiazda” okazała się lepsza od UKS Trops Kartuzy 71 : 56 .

KS Gorce Nowy Targ, czyli gospodarza turnieju półfinałowego w grupie V, obronną ręką wyszedł z konfrontacji z UKS Bryza Kolbudy. O wygranej zespołu z Podhala przesądziła druga kwarta meczu (56 : 44 ). We wcześniejszym spotkaniu PTK Pabianice wyraźnie lepsze od UKS BASKET Polkowice 87 : 46 .

Oprócz Huragana Wołomin trzycyfrową granicę punktową przekroczyły koszykarki OSiR Trójka Żyrardów w roli gospodarza pokonując UKS MOSM Bytom (103 : 46 ). Bytomianki w całych zawodach zanotowały tylko 18 zbiórek pod obiema tablicami, a do tego miały 33 straty. Niespodziewanie wyraźną wygraną ZKS Stal Stalowa Wola nad INEA AZS Poznań zakończyło się drugie spotkanie grupy VI (80 : 52 ). Inea AZS tylko w pierwszej kwarcie rywalizowała z drużyna z Podkarpacia jak równy z równym.