Athletes in Action z wizytą w Polsce

Chrześcijańska organizacja sportowa Athletes in Action po raz kolejny zawita w Polsce. Tym razem zespół złożony z wyróżniających się zawodników NCAA pod wodzą polskiego trenera Pawła Mrozika rozegra dwa sparingowe spotkania z kadrą Polski do lat 20 podczas Kliniki Trenerskiej w Katowicach w dniach 1-3 czerwca.
news

Athletes in Action to organizacja chrześcijańska działająca od 1951 roku, która zrzesza najlepszych sportowców z całego świata, rokrocznie dając im okazję na rozwój sportowy, jak i indywidualny. Tym razem jej członkowie odwiedzą Polskę. Reprezentacja AIA złożona z wyróżniających się zawodników występujących na co dzień w uniersyteckiej lidze NCAA rozegra trzy spotkania w Katowicach, w ramach Kliniki Licencyjnej dla trenerów w dniach 1-3 czerwca.

Jeszcze przed rozpoczęciem kliniki AIA rozegra mecz kontrolny z AWF Katowice (30 maja), zaś kulminacyjnym punktem programu będzie dwumecz z kadrą Polski do lat 20. Spotkania zostaną rozegrane 1 i 2 czerwca o godzinie 19.00 w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Oba mecze będą transmitowane na żywo w Internecie na stronie: http://aiabasketball.org/livestream/.

Tradycyjnie już w reprezentacji Athletes in Action nie mogło zabraknąć polskich akcentów. Podczas ich wizyty w naszym kraju głównym trenerem AIA będzie Paweł Mrozik, pracujący od 2011 roku jako asystent trenera w Liberty. Jednym z jego podopiecznych będzie za to Karol Gruszecki, utalentowany skrzydłowy, który ma za sobą pierwszy sezon w Texas-Arlington.

- Nasz skład jest bardzo młody, bowiem większość zawodników to pierwszo- lub drugoroczniacy. Powinniśmy być najgroźniejsi na obwodzie, jednakże brakuje nam typowego rozgrywający z czym będziemy musieli sobie jakoś poradzić. Celem wyjazdu jest stworzenie zawodnikom warunków do tak zwanego rozwoju trójwymiarowego, bowiem nasza organizacja oprócz rozwoju fizycznego i mentalnego stawia również na rozwój duchowy zawodników na podstawie wartości chrześcijańskich. Osobiście dla mnie możliwość prowadzenia tej drużyny to kolejne, ciekawe doświadczenie - mówi trener Mrozik.

Skład AIA na Polska Tour: Drew Barham (Memphis), Duece Bello (Baylor), Daniel Coursey (Mercer), Brady Heslip (Baylor), Jordan Juenemann (Kansas), Akil Mitchell (Virginia), Christian Garrett (Kansas), Jamil Wilson (Marquette), Josh Richardson (Tennessee), Jordan Revers (Texas-Arlington) oraz Karol Gruszecki (Texas-Arlington).

Sztab Szkoleniowy: Tim Maloney - trener, Paweł Mrozik - trener, Mike Sigfrids - kierownik, Kelly Scott - asystent kierownika, Chris Sigfrids - press officer, Steve Simpson - fizjoterapeuta. 

udostępnij