MP U-20: półfinały - dzień I

W meczu otwarcia tegorocznych mistrzostw Polski do lat 20 koszykarze WKK Wrocław demolując 122:38 UKS Regis Wieliczkę potwierdzili, że są jednymi z głównych faworytów do tytułu.

GRUPA I

Prowadzeni przez Bartłomieja Bartoszewicza koszykarze ŁKS Łódź pokonali 78:64 MKS Smyk Prudnik. Bartoszewicz, który na co dzień występuje w Tauron Basket Lidze miał 23 punkty i 11 zbiórek. Toczył równy bój z Tomaszem Madziarem, który ostatecznie zapisał jeszcze lepsze statystyki: 25 punktów, 10 zbiórek i 5 asysty. To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U20
  • 02.03.2012 18:30

ŁKS KM Łódź

78 : 64

MKS Smyk Prudnik

Nie udało się koszykarzom Novum wykorzystać przewagi własnego parkietu i przegrali w Lublinie ze Spójnią 75:87. Bardzo nieskuteczny był lider gospodarzy, Jakub Karolak, który co prawda zdobył 19 punktów, lecz potrzebował do tego aż 22 rzutów z gry. Wśród przyjeznych po 21 punktów rzucili Robert Gibaszek i Bartłomiej Wróblewski. Ten drugi dobrze dyrygował grą kolegów i rozdał do tego 7 asyst.

• 02.03.2012 20:30

KKS Novum Lublin

75 : 87

KS Spójnia Stargard Szczeciński

GRUPA II

Koszykarze Trefla Sopot prowadzeni przez Filipa Małgorzaciaka, który w 25 minut rzucił 24 punkty pokonali bez większych problemów MKS Polonię Warszawa 94:56. Warszawianie popęłnili aż 20 strat, zanotowali jedynie sześć asyst a do tego znacząco przegrali walkę o zbiórki. 13 punktów rzucił dla nich rozgrywający Kacper Błędowski, a jedno oczko mniej zdobył Maciej Niedbalski.

• 02.03.2012 16:00

Trefl Sopot

94 : 56

MKS Polonia Warszawa

Gospodarze grupy II nie bez problemów pokonali TS Wisłę Kraków. Zastal szybko odskoczył na prowadzenie, jednak krakowianie przez pewien czas potrafili nawiązać walkę. W ich szeregach najlepiej spisał się kadrowicz, Daniel Szłapka, który zapisał na swym koncie 16 punktów i 6 asyst. Dużo więcej opcji miał jednak Zastal. W barwach tej drużyny aż czterech zawodników rzuciło ponad 10 punktów, a z 19 oczkami najskuteczniejszy był Radosław Trubacz.

• 02.03.2012 18:00

SKM Zastal Zielona Góra

88 : 64

TS Wisła Kraków

GRUPA III

Wrocławianie nie pozostawili rywalom cienia szans, bowiem już po pierwszej kwarcie prowadzili 33:7. Dzięki temu liderzy zespołu, którzy ogrywają się także w ekstraklasie i II-ligowych parkietach: Piotr Niedźwiedzki, Jan Grzeliński oraz Jakub Koelner, spędzili na parkiecie mniej niż 10 minut. 23 punkty, 6 zbiórek i 2 asysty miał za to Dominik Martyniak, który do takich osiągnięć potrzebował tylko 21 minut. Warto zaznaczyć, że WKK rzucało z gry z blisko 60-proc. skutecznością! Wśród pokonanych najlepiej pokazał się Jakub Gąska, kóry rzucił 14 punktów i dołożył 6 zbiórek.

• 02.03.2012 15:00

WKK Wrocław

122 : 38

UKS Regis Wieliczka

W drugim spotkaniu grupy III dzięki świetnej, wygranej 20:10 drugiej kwarcie koszykarze KS Stali Ostrów Wlkp. pokonali 67:58 BSK Kadeta Biała Podlaska. Zespół z Wielkopolski do wygranej poprowadził duet Mateusz Zębski - Tomasz Radzik. Pierwszy miał 25 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty, a drugi double-double: 15 "oczek" oraz 13 zbiórek.

• 02.03.2012 17:00

BSK Kadet Biała Podlaska

58 : 67

KS Stal Ostrów Wlkp.

GRUPA IV

Skuteczna kontra Mateusza Rutkowskiego na 46. sekund przed końcem spotkania zapewniła UKS G26 Astorii Bydgoszcz pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Polski do lat 20. W efekcie jego drużyna wygrała po nerwowej końcówce 68:67 z MKS Dąbrową Górniczą. Graczem meczu w zwycięskiej ekipie był Daniel Słupiński, który prócz 27 punktów zapisał na swym koncie 13 zbiórek. W przegranym zespole na nic zdało się 25 punktów i 7 zbiórek Marcina Piechowicza.

• 02.03.2012 16:30

UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz

68 : 67

MKS Dąbrowa Górnicza

Stawiana w roli faworyta Rosa Radom poległa już w pierwszym spotkaniu z GTK Gdynia, mimo przewagi własnego parkietu. Radomianie mieli przede wszystkim spore problemy ze skutecznością, bowiem trafili tylko 18 rzutów z gry. Ekipę z Gdyni do zwycięstwa poprowadził filigranowy strzelec Robert Kolka, który rzucił 16 punktów, a także zebrał sześć piłek. Tyle samo punktów oraz 11 zbiórek miał uczeń SMS PZKosz Władysławowo Jarosław Trojan

• 02.03.2012 19:00