II liga, gr. B: Stal i Śląsk w finale

BM Węgiel Stal po raz kolejny wykorzystała atut własnego parkietu w play-off. Ostrowianie okazali się lepsi od AZS AWF Katowice. W finale znalazł się też zwycięzca rundy zasadniczej, czyli WKS Śląsk Wrocław. Zawodnicy Rafała Kalwasińskiego bez większych problemów ograli Pogoń Prudnik.

Koszykarze Pogoni niespodziewanie wygrali w pierwszym meczu z WKS Śląsk i znaleźli się w korzystnej sytuacji w drodze do finału. Ambitni prudniczanie w dwóch kolejnych meczach musieli jednak uznać wyższość marzącego o pierwszej lidze  zespołu. W Prudniku Śląsk wygrał po zaciętej końcówce, zaś na własnym parkiecie bez większych problemow. Gospodarze wyraźnie triumfowali w pierwszych trzech kwartach, dzięki czemu w końcówce na parkiecie przebywali głównie rezerwowi. Szansę na grę wykorzystał Mateusz Płatek rzucając 9 punktów i zbierając 14 piłek. 18 punktów i 10 zbiórek dla Pogoni miał Jarosław Pawłowski.

Podobnie jak Śląsk od mocnego uderzenia zawody rozpoczęła BM Węgiel Stal. Udana pierwsza kwarta ustawiła zawody, gdyż po dziesięciu minutach gry było 23:11. Akademicy próbowali odrabiać straty, ale nie zdołali tego uczynić. 21 punktów miał Łukasz Olejnik. Kamil Nowak ukończył zawody z dorobkiem 24 pkt i 4 zbiórek.